eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Toto odkázal vedec našej vláde: Nerobte sprostosti! Zavreté priechody nás pred pandémiou neochránia

Ak chceli vládni predstavitelia naštvať ľudí, tak sa im to včera podarilo dokonale. Vďaka zavretým priechodom, ktoré vyhodnotili ako menej frekventované, ale i celkovým móresom na hraniciach, preteká Slovákom pohár trpezlivosti. Navyše podľa vedca Richarda Kollára ide o zbytočné opatrenie.

Korunou všetkého bol vysypaný štrk a asfalt na priecestí, ktoré ho tak malo zatarasiť a znemožniť prechod. Matematik, ktorý sa dlhodobo venuje covidovým dátam počas pandémie iba krúti hlavou. „Nie, kopa štrku, či rozbitého asfaltu na hraničnom priechode nás pred pandémiou neochráni. Ani prelet relikvie. Ale ani zavreté priechody, ktoré používajú chatári, či ľudia cestou do práce. Stav v strednej Európe je v princípe homogénny,“ tvrdí Kollár, ktorý s postupom vlády na hraniciach nesúhlasí.

Zavreté priechody naštvali nielen “pendlerov”, ale aj vedca. – Foto: tasr

„Takéto kroky len sťažujú a strpčujú život všetkým. Aj tým policajtom a pohraničníkom či colníkom, a samozrejme aj tým ľuďom v dlhších radoch v extrémnom teple na hraniciach na menšom počte priechodov,“ dodal. Odborník sa vyjadril aj k počtu pozitívnych PCR testov za dnešný deň, ktorých je 45. Podľa neho ešte nie je dôvod na obavu.

Viac o situácii z hraničných priechodov tu:

  1. Uzavretý hraničný priechod Vrbovce – Velká nad Veličkou.
  2. Ján Filka.

„V minulosti sa veľmi často stávalo, že prvé čísla po víkende, či po sviatkoch, kedy sa menej testovalo, boli vyššie. Aj tentokrát môže ísť len o korekciu nedostatočného testovania cez víkend, keď veľa ľudí test aj pri príznakoch či kontakte s infikovanou osobou odložilo, možno aj pre nedostupnosť testovacích miest,“ myslí si odborník s tým, že by sme nemali robiť unáhlené závery a zbytočne neprijímali opatrenia, ktoré nás pred pandémiou neochránia. „Áno, ľudia podvádzajú. Ale tých neokabátime tým, keď na hraničný priechod nasypeme štrk. Prosím, nerobme sprostosti,“ dodal Kollár.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport