eReport.sk
Tibor Gašpar Zdroj: eReport

Tibor Gašpar pre eReport: Korčok jasne hovorí, že nebude prezidentom všetkých. Poraziť Rusko nie je možné

Korčok podľa Gašpara nie je konzistentný vo svojich názoroch, chýba mu národný prvok a už teraz vyhlasuje, že nebude prezidentom všetkých, ale len tých s rovnakým názorom.

Poslanec a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Tibor Gašpar (Smer-SSD) pre eReport zhodnotil politické dianie na Slovensku, ale dotkol sa aj témy Ukrajiny.

Nevyspytateľný Matovič a svetoobčan Korčok

V súvislosti s kandidatúrou Igora Matoviča na post hlavy štátu Tibor Gašpar uviedol, že ho Matoviča kandidatúra trochu prekvapila. „Ale on je vždy plný prekvapení. Vnímam to ako pokus chrániť sa pred budúcou možnou trestnoprávnou zodpovednosťou,“ skonštatoval. Dodal však, že nepredpokladá, že by mohol uspieť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Programom opozície je škodiť Slovensku
  2. Robert Fico
  3. Aktivity dedka Sorosa

Gašpar okomentoval aj rozdiely medzi prezidentskými kandidátmi Petrom Pellegrinim a Ivanom Korčokom. „Korčok nie je konzistentný vo svojich názoroch. Prešiel viacerými politickými názormi. Od sociálnych až po tie ultraliberálne,“ vytkol Gašpar. Korčokovi podľa neho chýba aj národný prvok. „On kandiduje za prezidenta SR a nie za prezidenta EÚ a už vôbec nie, aby tu plnil požiadavky iných mocností,“ skonštatoval. Upozornil, že Korčok už teraz dáva jasne najavo, že nemieni byť prezidentom všetkých Slovákov, ale len tých, ktorí majú rovnaký názor.

Neporaziteľné Rusko

V prípade situácie na Ukrajine Gašpar zopakoval, že je za mierové riešenie. „Každé ďalšie zbrojenie bude viesť len k ďalším obetiam. Vyhrať túto vojnu voči Rusku, už mnohí vojenskí analytici povedali, že nie je možné,“ upozornil policajný exprezident. Je však podľa neho možné s Ruskom rokovať, pretože predlžovanie vojny nevedie k ničomu a naopak hrozí dokonca rozšírenie konfliktu.

Zdroj: eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tibor Gašpar pre eReport: Korčok jasne hovorí, že nebude prezidentom všetkých. Poraziť Rusko nie je možné

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre