eReport.sk
Zdroj: instagram

Táto mladá žena bojuje proti stereotypom. Jednoducho sa prestala holiť

V dnešnej dobe sú ľudia pomerne otvorení všetkému. Pokiaľ si ale nejaká žena neoholí nohy, je to stále pre väčšinu ľudí neprirodzené a pravdepodobne sa nájdu aj takí, ktorí ju ostro skritizujú, alebo sa jej dokonca vysmejú. Ale aj napriek tomu existuje mnoho ľudí, ktorým nejaký ten chlp na tele vrásky nerobí.

K nim patrí aj tridsaťročná Bethany Burgoyne. Jej ale nejde o to, aby si neholila nohy a podpazušie aby tým občas pohoršila nejakého okoloidúceho. Ona sa totiž svojim nadmerným ochlpením po celom tele rozhodla presláviť a bojovať tým proti stereotypu, píše portál Daily Mail.

Mnohí si ju mýlia s mužom. Rodina jej síce vraví, že by mala so sebou niečo robiť, pretože sa za ňu hanbia. Jej ale po všetkých tých rokoch, keď sa jej ostatní smiali, prestalo záležať na tom, čo si onej svet myslí. Považuje sa za originál a tak sa aj správa.

Bradatá dáma

Bethany trpí syndrómom polycystických vaječníkov. Ide o chorobu, ktorá v tele vytvára hormonálnu nerovnováhu a vďaka tomu tvorí aj u žien nadmerné ochlpenie na celom tele, predovšetkým na nohách, brade či v oblasti pupku.

V skutočnosti táto choroba postihuje zhruba jednu z desiatich žien. U väčšiny sa ale neprejaví tak výrazne. Bethany je ale naozaj zarastená všade. Najskôr sa za to hanbila. Vždy, keď sa oholila, ze dva dni mala chlpov ešte viac než predtým. A keď náhodou niekedy nemala čas použiť žiletku, ľudia sa jej smiali.

V roku 2020 sa ale Bethany rozhodla, že ju už taký život nebaví. Keď sa jej majú smiať, tak nech je to poriadne, nech z toho aspoň niečo má. Ostrihala sa nakrátko, aby vyzerala ešte viac ako muž. A na sociálnych sieťach si založila profil, na ktorom propaguje prirodzený život bez holenia a depilácie.

Zdroj: instagram

Necháva si hladkať bradu

„Poznám veľa žien, ktoré ma obdivujú. Ktoré by si priali byť ako ja. A tak im radím, aby boli. Nič na tom nie je, žijeme vo svete stereotypov, ale dá sa s tým bojovať,“ píše Bethany, ktorá dúfa, že svojim správaním presvedčí nielen ženy, ale aj mužov, aby neodsudzovali človeka podľa vzhľadu.

Keď Bethany niekto stretne na ulici a vďaka jej sociálnym sieťam ju spozná, s radosťou necháva úplne cudzích ľudí, aby si pohladkali jej bradu. Niektorí si myslia, že to prináša šťastie, iní to robia iba zo zvedavosti. A niektorí ju samozrejme budú navždy odsudzovať. S tým sa ona ale už zmierila.

„Veľa ľudí má problém s tým, že je niekto iný. Ale keby sme boli všetci rovnakí, bola by to nuda. Niekedy mám dojem, že mi ostatní iba závidia, že sa nehanbím za to, aká som,“ tvrdí hrdá Bethany. Dodáva, že inak má záľuby ženské a ani s jej sexuálnou orientáciou nemá vzhľad nič spoločné, ako si mnoho ľudí myslí.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport