eReport.sk
Na ilustračnej snímke šéf športového centra s ochranným rúškom kráča vo svojej posilňovni v Ríme. Foto: tasr/ap

Taliansko hlási 17-tisíc nových nakazených a 141 úmrtí

Taliansko v pondelok zaznamenalo o čosi viac ako 17.000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Počet potvrdených prípadov sa tak oproti uplynulým dňom znížil. Z dôvodu víkendu sa však za uplynulých 24 hodín v krajine urobilo o niekoľko desaťtisíc testov menej ako zvyčajne. Informáciu priniesla agentúra AP.

Doposiaľ v krajine zaznamenali 542.789 prípadov nákazy. Na rozdiel od prvých mesiacov od vypuknutia pandémie, keď sa väčšina prípadov koncentrovala v severnej časti Talianska, v súčasnosti narastá počet prípadov v celej krajine. Prudký nárast infikovaných prinútil tamojšiu vládu k tomu, aby nariadila nové opatrenia, ktoré vstúpili do platnosti v pondelok. Medzi nové opatrenia patrí zatvorenie posilňovní, kín a zavedenie skorších zatváracích hodín v reštauračných zariadeniach a kaviarňach.

Najhoršie je na tom Lombardsko

Regiónom s najvyšším denným prírastkom prípadov nákazy sa v pondelok opäť stalo Lombardsko ležiace na severe krajiny, do ktorého spadá aj Miláno. Za ním nasledovalo Toskánsko, nachádzajúce sa v strede Talianska, a južný región Kampánia, kam patrí aj Neapol. V súvislosti s ochorením COVID-19 v Taliansku zomrelo 37.479 osôb, z toho 141 zomrelo za uplynulých 24 hodín.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansko hlási 17-tisíc nových nakazených a 141 úmrtí

KOMENTOVALI STE: