eReport.sk

Takto sa správa poslankyňa? Hriešnica Tabák sa bez rúška schovávala pod stôl


Je štvrtok 22. októbra večer a pred chvíľou premiér a predseda strany OĽANO Igor Matovič ohlásil, že pre Slovensko bude od soboty platiť lockdown. Vyzýva pri tom k zodpovednosti a opatrnosti. O tom, čo nás najbližšie dni čaká zrejme vedela aj poslankyňa za OĽANO Romana Tabák a tak sa rozhodla posledné chvíle „voľnosti“ stráviť v luxusnej bratislavskej reštaurácii.

Napriek tomu, že už v tom čase platilo nariadenie o nosení rúšok tak v interiéri ako exteriéri, mladá politička si z toho ťažkú hlavu nerobila. Veselo sedela pri vínku a hoci nepila ani nejedla, rúško si nenasadila. A zrejme ho nemala ani po ruke, pretože vo chvíli, keď zbadala nášho fotografa, zakryla si tvár šálom. Neskôr sa dokonca zrejme ako dieťa chcela stať úplne neviditeľnou a snažila sa schovať pod stôl, čo sa jej nepodarilo. Z reštaurácie odchádzala niečo po desiatej hodine večer a chvíľu trvalo, kým našla rúško a nasadila si ho na tvár.

Na naše otázky, prečo nemala rúško sa poslankyňa bránila. „Samozrejme, že rúško poctivo nosím podľa nariadení, ktoré sú aktuálne v platnosti. Nosím ho pri výkone poslaneckej práce a aj v prípadoch, keď sa vo voľnom čase pohybujem medzi ľuďmi. V konkrétnom prípade, ktorý spomínate, som sedela na vonkajšej terase reštaurácie, teda nie vo vnútornom priestore a rúško som zložila pri konzumácii,“ prezradila Tabák. Vysvetlenie, prečo sa potom schovávala pod stôl sme však nedostali. Rovnako tiež nekomentovala fakt, že rúško nemala istý čas nasadené ani vonku pred reštauráciou. Sama však zdôraznila, že jej testy na koronavírus boli negatívne. „Uznávam, že môže dôjsť k situáciám, keď si človek neuvedomí, že rúško na tvári nemá a mal by mať, v každom prípade sa však snažím dávať si čo najväčší pozor,“ priznala Tabák, ktorá sa po parlamente producírovala s priesvitným štítom na tvári, hoci úrad verejného zdravotníctva to vyslovene neodporúča a uvádza, že nejde o adekvátnu náhradu rúška. Chceli sme preto vedieť, či jej nejak dohovoria predstavitelia OĽANO, keďže ich šéf je premiérom a teda by všetci mali ísť príkladom. Na naše otázky však tlačové oddelenie neodpovedalo.

Foto: Vlado Benko jr., facebook RT

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takto sa správa poslankyňa? Hriešnica Tabák sa bez rúška schovávala pod stôl

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne