eReport.sk
Vojna na Blízkom východe. Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Takto sa rodí „mier“ na území Palestíny: USA dodajú Izraelu nové viacúčelové bomby!

Robia si z nás bláznov? Američania farizejsky rozhlasujú, že na Blízkom východe musí skončiť utrpenia palestínskeho ľudu a Izrael vyzývajú na ukončenie zabíjania, pritom im ale dodávajú zbrane a vôbec nič nerobia pre to, aby ho donútili ukončiť nezmyselnú doslova genocídu palestínskeho ľudu. A teraz im navyše dodajú nových Markov – viacúčelové bomby.

Američania kašlú na kritiku

USA dodajú Izraela ďalšiu zásielku viacúčelových bômb Mark 84 a Mark 82. Informovala o tom podľa v nedeľu americká spravodajská televízia NBC News s odvolaním sa na dvoch nemenovaných predstaviteľov administratívy prezidenta Joea Bidena. Bomby sú súčasťou zbrojného balíka pre Izrael, ktorý bol schválený pred rokmi, no s dodávkami sa začne až teraz.

Toto sú bomby, ktoré dokážu zničiť celé bloky.

Povedal predstaviteľ administratívy USA

Zahŕňa viac ako 1800 bômb Mark 84 s nominálnou hmotnosťou 907 kg a približne 500 neriadených bômb Mark 82 s nominálnou hmotnosťou 230 kg, pričom obe môžu byť upravené na presne navádzané zbrane pomocou navádzacej súpravy, ktorú Izraelu v minulosti poskytli USA, uviedla NBC. Napriek tomu pravdepodobne spôsobujú civilné obete a predpokladá sa, že Izrael ich používa v ofenzíve v Pásme Gazy prebiehajúcej od vlaňajšieho októbra. „Toto sú bomby, ktoré dokážu zničiť celé bloky,“ povedal o bombách MK84 predstaviteľ administratívy USA. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu, v ktorej sídlia viaceré zahraničné médiá, vrátane agentúry The Associated Press (AP) v Gaza City, v pásme Gazy 15. mája 2021.
  2. gaza, izrael, palestína
  3. Musí sa to zmeniť
  4. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Izrael dostáva od USA vojenskú pomoc vo výške 3,8 miliardy dolárov ročne. Najnovšia dodávka prichádza v čase, keď americkí predstavitelia uviedli, že Izrael poskytol Washingtonu záruky, že zbrane dodané USA používa v súlade s pravidlami vedenia vojny. Pokračujúce dodávky amerických zbraní Izraelu však čelia doraz väčšej kritike. Minulý týždeň Bezpečnostná rada OSN schválila symbolickú rezolúciu vyzývajúcu na okamžité prímerie medzi Izraelom a Hamasom. Spojené štáty, ktoré predchádzajúce návrhy rezolúcií vetovali, sa tentoraz zdržali hlasovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takto sa rodí „mier“ na území Palestíny: USA dodajú Izraelu nové viacúčelové bomby!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie