eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr

Tak toto prestrelil. Biden prirovnal čínskeho prezidenta k diktátorom. V čase, kedy USA hľadá cestu k Číne


Americký prezident Joe Biden prirovnal počas svojho utorkového prejavu čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga k „diktátorom“. Biden to povedal za prítomnosti novinárov počas svojho prejavu na podujatí pre darcov americkej Demokratickej strany, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Čínskeho prezidenta podľa Bidena rozhneval incident z februára tohto roka, keď ponad územie Spojených štátov letel čínsky balón, ktorý podľa Washingtonu slúžil na špionáž, a následne ho zostrelili americké stíhačky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Joe ide narovnávať vzťahy
  2. Americký prezident Joe Biden.
  3. Príde aj na prezidentovho syn?
  4. Stoltenbergov apel z Bruselu

Dôvod, prečo sa Si Ťin-pching veľmi rozčúlil, keď Biden nechal zostreliť čínsky balón, je podľa neho ten, že „nevedel, že tam vôbec je„. „Myslím to vážne. Pre diktátorov je to veľká hanba, keď nevedia, čo sa stalo,“ povedal Biden, podľa ktorého bol čínsky prezident po zostrelení balóna „vo veľkých rozpakoch“ a poprel, že tam balón vôbec bol.

Biden, ktorý sa vo veku 80 rokov uchádza o znovuzvolenie, tiež odbil obavy v súvislosti s Pekingom s tým, že „Čína má skutočné ekonomické ťažkosti“, cituje AFP.

Jeho najnovšie výroky podľa tejto agentúry zrejme vyvolajú v Pekingu veľký nesúhlas. Čínu pritom len pred niekoľkými dňami navštívil americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, aby zmiernil napätie medzi dvoma svetovými mocnosťami.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak toto prestrelil. Biden prirovnal čínskeho prezidenta k diktátorom. V čase, kedy USA hľadá cestu k Číne

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: