eReport.sk
Romana Tabák (OĽaNO). Foto: tasr

Tabák o testovaní po dovolenke: Mám výnimku, nič som neporušila!

Poslankyňa za OĽANO Romana Tabák nedávno vyvolala rozruch, keď sa počas sprísňujúceho lockdownu na Slovensku vybrala do zahraničia na exotickú dovolenku. Politička tvrdila, že išlo o dlhšie plánovaný výlet. Nedávno sa z dovolenky vrátila a už sa stihla dať aj testovať.

Všeobecne platí, že pokiaľ sa vraciate z krajín mimo EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska, Veľkej Británie alebo Severného Írska je potrebné podstúpiť laboratórnu diagnostiku na ochorenie COVID-19 najskôr na ôsmy deň izolácie. Dovtedy musíte sedieť doma v karanténe. Tabák sa dala 5. marca otestovať v Emirátoch, o tri dni neskôr sa už dala testovať na Slovensku. Po článku na eReport, sa ozvala poslankyňa, ktorá sa bráni, že nič neporušila.

„Riadila som sa opatreniami platnými pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 a sú dostupné na stránke ministerstva zahraničných vecí,“ povedala. Takéto osoby majú výnimku zo 14-dňovej karantény. Musia sa podrobiť izolácii, ale tá im končí negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý môže osoba podstúpiť hoci aj okamžite vo vlastnej réžii po vstupe na územie Slovenskej republiky.

Tabák tak prezradila, že už v minulosti COVID-19 prekonala. Na ostatné otázky ohľadom svojej dovolenky v Emirátoch však neodpovedala. Na svojej sociálnej sieti ešte k téme uviedla, že je opatrná. „Napriek negatívnemu výsledku som tento týždeň ešte v dobrovoľnej karanténe,“ zdôraznila.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport