eReport.sk
prostitúcia, žena, služby, peniaze, sex
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Svini sa len o kukurici sníva? Belousovová komentovala nápad poslanca OĽANO o prostitútkach

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Šudík (OĽaNO) sa nechal počuť, že by najradšej prijal zákon, ktorý by na Slovensku legalizoval prostitúciu. Presnejšie navrhuje, aby sexuálne pracovníčky príjmy za svoje služby riadne zdaňovali. Teda mali povinnosť dávať svojim klientom pri platení bločky či vystavovať im faktúry. Bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová sa tomuto nápadu parlamentného politika z košiara hnutia Igora Matoviča nestačí čudovať. A samozrejme, štipľavo reagovala. A to hneď dvomi statusmi na sociálnej sieti.

Ako sme vás tento týždeň informovali, Šudík chce na Slovensku legalizovať prostitúciu a to v tom zmysle, aby z nemalých peňazí, ktoré sa v tomto biznise točia, mal niečo aj štát. „Keby sme prostitúciu zlegalizovali, prinieslo by to financie do nášho štátneho rozpočtu. V súčasnosti sa sex-biznis odhaduje na približne 90 až 100 miliónov eur ročne, čo by nám ročne vedelo priniesť aj 20 miliónov eur,“ vysvetlil poslanec za OĽANO.

Obyčajný človek z poslaneckých lavíc navrhuje, aby sa v prípade sexuálnych služieb zaviedol cenník, bločky, alebo faktúry, ktoré by mohli zabezpečiť kontrolu nad finančnými tokmi plynúcimi z tohto najstaršieho remesla – a to rovno do štátneho rozpočtu. „Podľa informácií, ktoré som získal, tak niektoré kluby, kde sa vykonala prostitúcia ich evidujú ako masáž, takže to z časti zdaňujú, ale nie všetky. Práve tieto pracovníčky žiadajú legalizáciu, aby mohli evidovať sexuálne služby, ktoré vykonávali,“ upozornil Šudík.

Belousovová nad nápadom koaličného poslanca z najsilnejšieho vládneho hnutia iba žasne a sarkasticky to okomentovala: „Budú dávať bločky. Ajhľa , kde sú najväčšie daňové úniky! Alebo svini sa len o kukurici sníva?“

Zdroj: fb/anna.belousovova

V ďalšom statuse si bývalá národniarka neodpustila štipľavú otázku: „Týka sa to aj politických prostitútok?“

Zdroj: fb/anna.belousovova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svini sa len o kukurici sníva? Belousovová komentovala nápad poslanca OĽANO o prostitútkach

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti