eReport.sk
Tomáš Šudík (OĽANO)
Tomáš Šudík (OĽANO). Foto: fb/tomassudikolano

VIDEO Poslanec OĽANO chce legalizovať prostitúciu: Prinieslo by to milióny eur do štátneho rozpočtu!

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Šudík (OĽaNO) sa nechal počuť, že by najradšej prijal zákon, ktorý by na Slovensku legalizoval prostitúciu. Tvrdí, že sa na neho obrátili rôzne sexuálne pracovníčky, ktoré podnikajú v danej oblasti so žiadosťou o legalizáciu prostitúcie, informovala v utorok stránka plus.noviny.sk.

Podľa poslanca hnutia Igora Matoviča nie je dnes prostitúcia na Slovensku ani povolená, ani zakázaná, preto treba tento problém riešiť legalizáciou. Každý vie, že nelegálna prostitúcia je problém, ale nikto ho nerieši,” povedal člen poslaneckého klubu OĽANO pre jojkársky portál s tým,  sa chce porozprávať s konzervatívnymi kolegami a otvoriť diskusiu na citlivú tému. 

Ročný príjem pre štátnu kasu? Vraj 20 miliónov!

„Keby sme prostitúciu zlegalizovali, prinieslo by to financie do nášho štátneho rozpočtu. V súčasnosti sa sex-biznis odhaduje na približne 90 až 100 miliónov eur ročne, čo by nám ročne vedelo priniesť aj 20 miliónov eur,“ upozornil poslanec za OĽANO.

Obyčajný človek z poslaneckých lavíc navrhuje, aby sa v prípade sexuálnych služieb zaviedol cenník, bločky, alebo faktúry, ktoré by mohli zabezpečiť kontrolu nad finančnými tokmi plynúcimi z tohto najstaršieho remesla – a to rovno do štátneho rozpočtu.

Niektorí to zdaňujú, nie však všetci, tvrdí Šudík

„Malo by byť možné vytlačiť nejaký doklad za službu, ktorá bola poskytnutá. Podľa informácií, ktoré som získal, tak niektoré kluby, kde sa vykonala prostitúcia ich evidujú ako masáž, takže to z časti zdaňujú, ale nie všetky. Práve tieto pracovníčky žiadajú legalizáciu, aby mohli evidovať sexuálne služby, ktoré vykonávali,“ uviedol Šudík.

VIDEO Koaličný poslanec Šudík o legalizácii prostitúcie pre TV JOJ

Zdroj: plus.noviny.sk

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslanec OĽANO chce legalizovať prostitúciu: Prinieslo by to milióny eur do štátneho rozpočtu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport