eReport.sk
Na archívnej snímke z 29. apríla 2022 žena s ochranným rúškom na tvári proti šíreniu ochorenia COVID-19 kráča okolo grafitu s podobizňou bývalého juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu v Katlehongu východne od Johannesburgu.
Na archívnej snímke z apríla 2022 žena s rúškom kráča okolo grafitu s podobizňou Nelsona Mandelu v Katlehongu východne od Johannesburgu. Foto: tasr/ap

Svetová zdravotnícka organizácia: Bolo zaznamenaných už 200 prípadov opičích kiahní v 20 krajinách

Približne 200 potvrdených prípadov a vyše 100 prípadov s podozrením na nákazu opičími kiahňami bolo doposiaľ zaznamenaných v krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Uviedla to vo štvrtok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá zároveň vyzvala krajiny, aby zvýšili dohľad nad týmto infekčným ochorením. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Nový vírus

Riaditeľka WHO pre infekčné choroby Maria Van Kerkhoveová uviedla, že opičie kiahne boli doposiaľ zaznamenané v 20 krajinách, v ktorých ich výskyt nie je bežný, pričom WHO očakáva, že počet prípadov ešte porastie.

Očakávajú viac prípadov

„Očakávame, že bude zaznamenaných viac prípadov. Žiadame krajiny, aby zvýšili dohľad… Je to zvládnuteľná situácia. Bude to ťažké, no v neendemických krajinných je to zvládnuteľná situácia,“ uviedla Kerkhoveová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. SR Hudba Žákovic Open druhý deň ukončenie
  2. Na snímke z roku 1997 je pravá ruka a trup pacienta s opičími kiahňami.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svetová zdravotnícka organizácia: Bolo zaznamenaných už 200 prípadov opičích kiahní v 20 krajinách

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti