eReport.sk
Tupá propaganda?
Dočasne poverený minister zahraničia Rastislav Káčer. Zdroj: tasr

V Minsku v neprítomnosti odsúdili Cichanovskú. Káčer a Matovič: Boj za demokraciu v Bielorusku nevzdáme!

 Svetlanu si nedáme! Dočasne poverený minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer odsúdil verdikt bieloruského súdu, ktorý líderku tamojšej opozície Sviatlanu Cichanovskú poslal na 15 rokov do väzenia. Dodal tiež, že Slovensko bude demokraciu v Bielorusku podporovať i naďalej, informuje TASR. Igor Matovič sa vyjadril na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prirodzený partneri?
  2. Zmena by chovateľov stála nemalé investície
  3. generál Jozef Viktorín
  4. Mikulcov výsmech nie je na mieste

Káčerov boj

„Bieloruský režim sa snaží zastrašiť opozíciu. Tú, ktorá zostala v Bielorusku, ale aj tú, ktorá sa musela presídliť do zahraničia. A dnešok, keď súd poslal Sviatlanu Cichanovskú na 15 rokov za mreže, nie je výnimkou. Slovensko bude demokratické sily v Bielorusku podporovať i naďalej,“ napísal na svojom účte na Twitteri dočasne poverený šéf slovenského rezortu diplomacie.

Súdne rozhodnutie

Cichanovská je podľa rozhodnutia súdu vinná z vlastizrady a sprisahania s cieľom zvrhnúť vládu. Súd v Minsku rozhodoval okrem Cichanovskej aj v prípade ďalších štyroch opozičných predstaviteľov, ktorí sa taktiež na pojednávaní nezúčastnili.

Líderka bieloruskej opozície vyhlásila, že napriek vynesenému verdiktu chce pokračovať vo svojich aktivitách vyvíjaných z exilu a aj naďalej bude zasadzovať za oslobodenie politických väzňov.

Všetci piati odišli z Bieloruska po masových protestoch, ktoré v krajine vypukli v roku 2020.

Svetlanu si nedáme!

„Sviatlanu Cichanovskú nechal diktátor Lukašenko odsúdiť na 15 rokov. Keď bola 8. októbra 2020 na Slovensku, jej odvahu som vyzdvihol slovami: “Je cenné, keď sa ľud postaví diktátorom. O to cennejšie je, keď sa diktátorovi postavia ženy a postavia sa na čelo boja proti útlaku,” … Sviatlana, nevzdávaj sa,“ napísal na sociálnej sieti šéf OĽANO.

Zdroj: tasr, FB I.M.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Minsku v neprítomnosti odsúdili Cichanovskú. Káčer a Matovič: Boj za demokraciu v Bielorusku nevzdáme!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie