eReport.sk
Svet slovenského divadla v slzách
Foto: tasr

Svet slovenského divadla v slzách: Zomrel dlhoročný člen Činohry SND i seriálový herec

Svet slovenského divadla v slzách. Vo štvrtok (30. 3.) vo veku 65 rokov zomrel člen Činohry Slovenského národného divadla (SND) Vladimír Obšil. Na sociálnej sieti o tom informuje Divadelný ústav (DÚ).

Svet slovenského divadla v slzách

DÚ pripomína, že členom činoherného súboru SND bol Obšil od roku 1981. „Jeho dynamické herectvo so zmyslom pre decentnú karikatúru, ale aj sugestívne stvárnenie postáv, charakteristických svojou úprimnosťou a vierou v dobro, obohacovali inscenácie našej prvej divadelnej scény vyše 40 rokov,“ uvádza DÚ.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zomrel svetoznámy spisovateľ
  2. Slovensko prišlo o výnimočného športovca
  3. Počas výstupu na Mount Everest zomrel Američan, oznámili v utorok organizátori jeho expedície.
  4. Slovensko prišlo o výnimočného športovca

Herec z viacerých filmov i seriálov

Dodáva, že Obšil tiež účinkoval vo viacerých filmoch, seriáloch a rozhlasových hrách.

„So zármutkom sme prijali správu o úmrtí herca Vladimíra Obšila, ktorý nás navždy opustil vo štvrtok 30. marca 2023 vo veku 65 rokov. Česť jeho pamiatke! Vladimír Obšil sa narodil v Prachaticiach v Českej republike. Štúdium na VŠMU ukončil v roku 1981, odkedy bol aj členom Činohry SND, kde naplno rozvinul svoj talent. Jeho dynamické herectvo so zmyslom pre decentnú karikatúru, ale aj sugestívne stvárnenie postáv charakteristických svojou úprimnosťou a vierou v dobro obohacovali inscenácie našej prvej divadelnej scény vyše štyridsať rokov,“ píše DÚ.

Foto: fb/divadelnyustav

„Prvú rolu v SND stvárnil ešte ako vysokoškolák v hre Belasé kone na červenej tráve. Z najznámejších treba spomenúť divadelné hry ako Sen noci svätojánskej, Lakomec, Caligula či Portugália, v posledných sezónach účinkoval napríklad v inscenáciách Špina, Milada či Pohreb alebo svadba – čo skôr? Účinkoval vo viacerých filmoch, seriáloch a rozhlasových hrách,“ dodal Divadelný ústav na sociálnej sieti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet slovenského divadla v slzách: Zomrel dlhoročný člen Činohry SND i seriálový herec

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti