eReport.sk
Vojenský dron
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Švédska polícia pátra po drone, ktorý prelietal nad jadrovou elektrárňou

Švédska polícia rozmiestnila okolo jadrovej elektrárne Forsmarks hliadky a vrtuľníky v snahe vypátrať veľký dron, ktorý videli v piatok večer prelietať nad areálom elektrárne. Informovalo o tom agentúra Reuters s odvolaním sa sobotňajšie vyhlásenie švédskej polície.

Jadrová elektráreň Forsmarks, ktorá leží na baltickom pobreží asi 150 kilometrov severne od Štokholmu, je najväčším producentom elektrickej energie v krajine. Podozrivý dron, ktorý prelietal nad elektrárňou, si ako prvý všimol člen bezpečnostnej služby elektrárne a polícia ho neskôr videla odlietať smerom k ostrovu Gräsö.

“Polícia sa naďalej snaží lokalizovať dron, a to dokonca za pomoci vlastných (dronov), avšak neúspešne,” uviedla švédska polícia v správe týkajúcej sa incidentu na svojej webovej stránke. Polícia zároveň dodala, že neobjavila žiadne známky toho, že by dron v danej oblasti niečo zhodil, alebo pristál.

Švédska polícia tiež informovala o zatiaľ nepotvrdenej správe, podľa ktorej je možné, že dron zahliadli prelietať aj nad jadrovou elektrárňou Ringhals na západnom pobreží krajiny. K incidentu s dronom pritom prišlo iba jeden deň po tom, ako švédska armáda oznámila, že zintenzívňuje vojenské aktivity na svojom ostrove Gotland v Baltskom mori v dôsledku rastúceho napätia medzi NATO a Ruskom i nedávneho rozmiestnenia ruských vyloďovacích plavidiel v tejto oblasti, píše agentúra Reuters.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švédska polícia pátra po drone, ktorý prelietal nad jadrovou elektrárňou

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti