tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
súd, kladivko, žena, sudkyňa
Ilustračné foto: shutterstock

Švajčiarsky koncern vyhral súdny spor so známym reťazcom. Išlo o čokoládové zajace

Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli vo štvrtok uspel v súdnom spore voči miestnej  pobočke spoločnosti Lidl. Prekážalo mu, že čokoládové zajace, ktoré vyrábal Lidl boli zameniteľné s jeho zajacmi. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka Handelsblatt.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ApexH2, motorka budúcnosti
  2. Julius Meinl, Káva, Rakúsko

Najvyšší súd vo švajčiarskom Lausanne rozhodol, že sieť supermarketov Lidl vo Švajčiarsku podobné výrobky už nesmie predávať. Ako dôvod uviedol možnú zámenu s čokoládovými zajacmi v pozlátenej fólii od firmy Lindt. Lidl tiež musí zlikvidovať všetky takéto zajace vo svojich supermarketoch.

Vzhľad zajacov je veľmi podobný

Hovorkyňa  Lindt & Sprüngli rozhodnutie súdu označila za „míľnik“ v oblasti ochrany týchto čokoládových zajacov na švajčiarskom trhu. Ich zajace v pozlátenej fólii podliehajú ochrane ako špecifický druh výrobku pre svoj tvar, píše na svojej webovej stránke denník Handelsblatt.

Zajaca v hliníkovej fólii zlatej farby so zvončekom na stužke spoločnosť Lindt & Sprungli na trh uviedla v roku 1952, pripomína AFP.  V roku 2018 sa na súd obrátila s tým, že tvar a vzhľad zajacov spoločnosti Lidl je veľmi podobný a zákazníkov to môže mýliť. Súd v kantóne Aargau žalobu v roku 2021 zamietol. Švajčiarsky najvyšší súd však teraz toto rozhodnutie zmenil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švajčiarsky koncern vyhral súdny spor so známym reťazcom. Išlo o čokoládové zajace

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku