tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
ApexH2, motorka budúcnosti
ApexH2, foto:gaadiwadi

Xiaomi predstavilo motorku budúcnosti s dizajnom z akčnej hry

Známy čínsky technologický výrobca Xiaomi prišiel s unikátnym vynálezom. Predstavil motorku Segway Apex H2 s jedinečným dizajnom, inšpirovaným známou počítačovou hrou Cyberpunk. Okrem krásneho dizajnu má vynález oveľa dôležitejší význam nie len pre jeho budúceho majiteľa, ale aj pre celý svet.

Koncept motorky Segway Apex H2 je založený na prelomovom modely, ktorý je poháňaný vodíkovým článkom, ktorý vytvára nulové emisie. Spoločnosť Segway, ktorú vlastní spoločnosť Ninebot, začne s hromadným financovaním motocykla, akonáhle dosiahne od záujemcov 99 predobjednávok. Apex H2 sa má začať vyrábať v roku 2023 a jeho cena je stanovená na 69 999 čínskych jenov (okolo 9-tisíc euro). Apex H2 má mimoriadne jedinečný dizajn a má jednostranné otočné ramená pre obe kolesá, predné aj zadné.

Zdroj: video:yt/autoimagen

Finálna produkčná verzia bude mať pravdepodobne vpredu dvojicu teleskopických vidlíc. Motocykel má vpredu tiež športovú kapotáž s plávajúcim štítom a jedinečne umiestnenými riadidlami. Dostáva tiež 7-palcovú obrazovku na palubnej doske a all-LED systém osvetlenia. Segway Apex H2 bude poháňaný vodíkovým palivovým článkom, ktorý obsahuje vymeniteľné a znovu naplniteľné vodíkové fľaše. Možnosť vymeniť prázdne nádoby s vodíkom za naplnené je oveľa komfortnejší a urýchlil by výrazne čas strávený na tankovanie.

Zdroj: video:yt/nfsmotorsport

Spoločnosť uvádza, že palivové nádrže budú vyrobené z pevnej zliatiny, aby sa zaistilo bezpečné skladovanie vodíka. Maximálny výkon je 60 kW (81,6 k), čo dokáže motocykel z pokojného stavu na 100 km / h za menej ako 4 sekundy. Najvyššia rýchlosť motocykla je stanovená na 150 km / h (93 km / h). Podľa odhadov výrobcu motocykel ponúkne spotrebu paliva 1 km na gram vodíka. Koncept Segway Apex H2 vyzerá mimoriadne zaujímavo, ale pre svoju vysokú cenu bude cielený na určité trhy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Xiaomi predstavilo motorku budúcnosti s dizajnom z akčnej hry

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku