„Nebudem nikdy ustupovať politickým klamstvám ani médiám, ktoré dennodenne klamú. Budem robiť všetko pre to, aby sa bezpečnosť ľudí zvyšovala. Fakty hovoria jasne. A naše výsledky ešte jasnejšie,“ vyhlásil minister.
Opozičné strany a médiá sa už tradične snažili vyrobiť senzáciu aj tam, kde žiadna nie je. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na sociálnej sieti pripomenul, že len pred tromi týždňami ukázal verejnosti katastrofálne podmienky, v akých žijú policajné psy – v hrdzavých kotercoch, ktoré sa nemodernizovali viac ako dvadsať rokov. Ide pritom o psy, ktoré denne zachraňujú životy, pomáhajú vyhľadávať zranených ľudí, drogy či výbušniny a dokážu zastaviť nebezpečných páchateľov. „Tieto psy nie sú žiadna technika. Sú to partneri policajtov,“ zdôraznil minister.
Opozícii to opäť nevyšlo
Ministerstvo vnútra pritom podľa jeho slov nakúpi nové moderné koterce výrazne lacnejšie, než sa predpokladalo. Celková hodnota zákazky je 659.000 eur a do verejnej súťaže sa prihlásilo 14 firiem, čo zásadne stlačilo cenu nadol. Jeden koterec stojí 2197 eur bez DPH a obsahuje zateplenú búdu, oplechovanie, strechu a dovoz na každú kynologickú stanicu v krajine. Pri odbere 250 kusov je v cene aj montáž.
Šutaj Eštok tvrdo odmietol útoky SaS, ktorá podľa neho opäť šírila nepravdivé informácie o údajných nákupoch za viac ako 3000 eur za kus a strašila verejnosť sumou 1,2 milióna eur za koterce. Opozičná strana ešte začiatkom novembra hovorila o možnom predraženom nákupe až 300 kotercov. Minister to označil za čisté klamstvo, ktoré rozmetali výsledky transparentnej verejnej súťaže. „Realita je úplne inde. Zase sa ukázalo, že fakty kazia každú dobrú debatu,“ povedal.
Mohlo by vás zaujímať
Vo videu, ktoré zverejnil na sociálnych sieťach, minister zdôraznil, že nové koterce sú nielen lacnejšie, ale aj kvalitnejšie. Ide o investíciu, ktorá má podľa neho priamy dopad na bezpečnosť ľudí, pretože služobné psy plnia úlohy, pri ktorých môže ísť o život. Rezort preto podľa jeho slov nebude ustupovať mediálnym manipuláciám ani politickému kriku.
„Nebudem nikdy ustupovať politickým klamstvám ani médiám, ktoré dennodenne klamú. Budem robiť všetko pre to, aby sa bezpečnosť ľudí zvyšovala. Fakty hovoria jasne. A naše výsledky ešte jasnejšie,“ uzavrel Šutaj Eštok.
Zdroj: fb – MŠE
















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Šutaj Eštok: Opozícia klamala o kotercoch. Najväčších odborníkov zo Sasky zase dobehla pravda