eReport.sk
Len tak Rusko prehrá!
Britský minister financií Rishi Sunak. Zdroj: wikipedia/hm treasury – flickr

Sunak odmieta rokovať. Britské zdravotné sestry vstupujú do štrajku

Sunak odmieta rokovať. Zdravotné sestry v Spojenom kráľovstve v utorok vstupujú do štrajku v boji za lepšie platové podmienky. Do jednodňovej protestnej akcie sa zapojí až 100.000 členov odborovej organizácie zdravotníkov Royal College of Nursing (RCN) v Anglicku, Walese a Severnom Írsku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Britský minister obrany Ben Wallace vyzval v stredu Moskvu, aby rešpektovala pravidlá pohybu v medzinárodnom vzdušnom priestore.
  2. Londýn sa spojil s Kyjevom
  3. Londýn sa spojil s Kyjevom

Títo zdravotníci štrajkovali aj minulý štvrtok 15. decembra. Bol to prvý takýto protest v 106-ročnej histórii organizácie RCN, pripomína BBC. Zdravotné sestry, ošetrovatelia či pôrodné asistentky žiadajú zvýšenie platov, ktoré by zmiernilo vplyv inflácie a kompenzovalo predchádzajúce znižovanie miezd.

Nemôžeme si to dovoliť

Vláda však tvrdí, že Británia zasiahnutá recesiou si nemôže dovoliť zvýšenie o viac než 4-5 percent, píše AFP. RCN kritizuje vládu britského premiéra Rishiho Sunaka za to, že odmieta o platoch rokovať. Táto organizácia takisto upozorňuje, že štrajky sa môžu v najbližších mesiacoch opakovať.

Rozsiahle štrajky pokračujú

Protestné akcie v poslednom období organizujú aj zamestnanci iných odvetví v Británii vo verejnom i súkromnom sektore. Dôvodom sú platy, pracovné podmienky a nárast životných nákladov, ktorý je ešte viac prehlbovaný infláciou.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sunak odmieta rokovať. Britské zdravotné sestry vstupujú do štrajku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti