eReport.sk
Maroš Žilinka.
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: FB/maroszilinka

Sulíkovci odkazujú Žilinkovi: Mal by sa začať zaoberať rozpustením strán ĽSNS a Republika!

Generálna prokuratúra (GP) SR by sa mala začať čím skôr zaoberať návrhom na rozpustenie strany ĽSNS a mimoparlamentného hnutia Republika. Žiada to strana SaS. Dôvodom sú podľa strany ich medializované prepojenia na ruských špiónov a možné financovanie z Ruska.

„Prezentované dôkazy orgánov činných v trestnom konaní v súvislosti s ruskými špiónmi na Slovensku jednoznačne smerujú k podozreniu, že ĽSNS je financovaná z Ruska. Navyše všetko nasvedčuje tomu, že prepojenie na ruských špiónov môže byť oveľa väčšie a týkať sa aj strany Republika. Činnosť obidvoch strán je tak v priamom rozpore s Ústavou SR, a preto je najvyšší čas začať sa zaoberať ich rozpustením,“ skonštatoval v stanovisku strany poslanec Miroslav Žiak.

Predstavitelia oboch strán by mali byť podľa SaS ignorovaní aj v médiách. „Nemôže nám byť jasné, aké názory prezentujú jednotliví politici ĽSNS a Republiky – či sú to ich osobné názory alebo o ide názory, za ktoré majú zaplatené z Ruska. Médiá by sa mali vyvarovať akejkoľvek príležitosť ponúknuť týmto osobám akýkoľvek priestor,“ doplnil člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin (SaS).

Zdroj: fb/stranasas

Polícia v súvislosti s vyšetrovaním vyzvedačstva a korupcie prepojenej s Ruskou federáciou zadržala niekoľko osôb. Medzi nimi bol aj Jozef M., ktorý mal pracovať ako asistent poslanca NR SR Miroslava Suju (nezaradený). Ten kandidoval za ĽSNS, aktuálne pôsobí v Republike. Jozefa M. polícia neobvinila a prepustila ho na slobodu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava moderátor amerického kanálu Fox Business a vojnový veterán Douglas Macgregor.
  2. Zľava zástupca špeciálneho prokurátora Ladislav Masár, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
  3. Uvrhli štát do krízy?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkovci odkazujú Žilinkovi: Mal by sa začať zaoberať rozpustením strán ĽSNS a Republika!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti