eReport.sk
Richard Sulík Foto: tasr

Sulík sa za Nicholsonovú ospravedlňuje: Ako to teda je so stratenými eurofondami?

Koalícia sa bude sporu medzi vicepremiérkou Veronikou Remišovou a predsedníčkou Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci Luciou Ďuriš Nicholsonovou ešte venovať. Predstavitelia koalície sa na pondelkovej koaličnej rade zhodli, že bude najlepšie, ak Ďuriš Nicholsonová osobne vysvetlí svoje vyjadrenia. Potvrdili šéfovia koaličných poslaneckých klubov Anna Zemanová, Jana Žitňanská a Peter Pčolinský. Líder SaS Richard Sulík sa podľa slov Žitňanskej a Pčolinského za vzniknutú situáciu ospravedlnil na rokovaní.

„Dohodli sme sa, že budúci týždeň príde aj pani predsedníčka európskeho výboru a predostrie svoje návrhy a pripomienky,“ povedala Zemanová. Podľa vlastných slov ju mrzí, že podstata vyjadrení Ďuriš Nicholsonovej, ktorou mali byť ďalšie možnosti v súvislosti s čerpaním eurofondov, zanikla a prešlo to do konfliktu. „To samozrejme zamrzí. Verím, že sa to vyjasní,“ povedala. Europoslankyňa podľa Zemanovej čerpala z nejakých podkladov aj podnetov, ktoré má k dispozícii, preto by ich mala aj sama vysvetliť.

„Predseda SaS Richard Sulík povedal, že vzniknutá situácia ho mrzí a požiadal Luciu Ďuriš Nicholsonovú, aby svoje argumenty niečím podložila a v prípade ak sa mýli, mala by sa ospravedlniť,“ priblížil Pčolinský.

Žitňanská skonštatovala, že Ďuriš Nicholsonová zrejme bude budúci týždeň na Slovensku a sama bude vedieť lepšie vysvetliť partnerom obsah svojich vyjadrení. Šéfka klubu Za ľudí si myslí, že koaličná kríza či rozpad vlády pre tento konflikt nehrozia. Zdôraznila ale potrebu vydiskutovať si podobné veci vždy medzi štyrmi očami a nenechávať si odkazy cez médiá či sociálne siete. „Z informácií, ktoré mám, vyplýva, že žiadna miliarda eur neprepadla,“ poznamenala s tým, že toto treba spoločne vysvetliť aj ľuďom, aby tomu rozumeli.

V súvislosti s koaličnou radou uviedla, že sa rozprávali aj o očkovacom kalendári. Podľa jej slov je dohoda, aby sa skôr očkovali aj učitelia a ďalšie skupiny. Preto si myslí, že treba čo najskôr informovať o detailoch, aby ich poznala verejnosť a ďalšie kategórie ľudí čakajúcich na vakcínu.

Ďuriš Nicholsonová ako europoslankyňa a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci na pondelkovej tlačovej konferencii za účasti poslankyne Národnej rady SR Jany Bittó Cigánikovej uviedla, že Slovensko z eurofondov prišlo nenávratne o miliardu eur, pretože do konca roku 2020 nezabezpečilo v Európskom fonde regionálneho rozvoja jej realokáciu.

Tvrdenia odmietla ministerka investícií, informatizácie a regionálneho rozvoja Veronika Remišová s tým, že na tlačovej konferencii SaS odznelo mnoho zavádzajúcich informácií. Podľa Remišovej nie je pravda, že Slovensko miliardu eur z eurofondov nerealokovalo na boj s ochorením COVID-19.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa za Nicholsonovú ospravedlňuje: Ako to teda je so stratenými eurofondami?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti