eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík opäť veľmi jasne potvrdil, že Matoviča vôbec nemusí! Budú mať jeho slová dohru?

Minimálne v otázke vzťahu k expremiérovi Igorovi Matovičovi sa vicepremiér Richard Sulík pravdepodobne naozaj na nič nehrá. Keď v nedeľu dostal priestor komentovať vyhlásenie súčasného ministra financií, bez váhania utrúsil vetu, ktorá veru nemusí zostať niekým, o kom sa hovorí, že je mimoriadne pomstychtivý, bez povšimnutia. Vráti to Matovič Sulíkovi z voleja, alebo to nechá chvíľu “vykvasiť” a potom príde s nejakou jemu vlastnou “podpásovkou”. Nuž, v každom prípade sa rozhodne nedá vylúčiť, že to Sulík povedal, bude mať zrejme dohru. A pizza-piecku pri tom šéf liberálov pravdepodobne zahrievať nebude musieť…

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala. Predseda strany a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo, v ktorej diskutoval s podpredsedom parlamentu Jurajom Blanárom (Smer-SD).

Menej kríz a pokojnejšia vláda

“Ak by Igor Matovič (OĽANO) naozaj odišiel, vláda by bola pokojnejšia, mali by sme menej kríz,” povedal Sulík v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny. Tvrdí, že úvahu o 25-percentnej dani má priamo od Matoviča. Pokiaľ bude jeho navrhovaná pomoc rodinám založená na zvyšovaní daní, SaS ho nepodporí. “Nikdy nezahlasujeme za 25-percentnú daň,” potvrdil aj Blanár.

Sulík tvrdí, že pokuta je pre Drobu dostatočný trest

Sulík sa vyhol odpovedi na otázku, či má SaS záujem o vstup odídenkyne zo strany Za ľudí Andrey Letanovskej. V súvislosti s porušením zákazu vychádzania zo strany predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu (SaS) Sulík zdôrazňuje potrebu primeraného trestu. Droba by mal podľa neho zaplatiť pokutu, nie odstúpiť z funkcie.

Kolíková je neudržateľná, oponoval Sulíkovi Blanár

Kauza ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) je podľa Sulíka nafúknutá. Zopakoval, že jeho strana za ňou stojí. “Kolíková je neudržateľná,” oponoval Blanár. Okrem aktuálnych podozrení poukázal aj na jej správanie pri smrti Milana Lučanského.

Šéf liberálov bude výsledky referenda rešpektovať

Blanár vidí riešenie súčasnej situácie vo vypísaní referenda a následných predčasných voľbách. “Budeme rešpektovať výsledky riadneho, platného referenda,” povedal k téme Sulík. Podpredseda parlamentu tiež odmietol, že by sa opäť uchádzal o post predsedu Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport