tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Doktor Peter Lipták
Doktor Peter Lipták. Zdroj: tasr

ŠUKL udelil pokuty; dostal ju aj doktor Lipták, ktorý mal dezinformovať o Covide19

Preverovanie dvoch lekárov v súvislosti so spochybňovaním ochorenia COVID-19 či očkovania pokročilo. V jednom prípade Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) udelil pokutu, v druhom úrad ukončil fázu dohľadu ako opodstatnenú. Pre TASR to uviedla hovorkyňa úradu Monika Hudecová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vakcína Nuvaxovid od spoločnosti Novavax.
  2. Vakcína proti kovidu a peniaze
  3. Minister zdravotníctva Českej republiky Vlastimil Válek.
  4. očkovanie

„V jednom prípade ŠÚKL vydal rozhodnutie, ktorým udelil významnú pokutu, avšak rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. V druhom prípade je prvá fáza dohľadu ukončená ako opodstatnená,“ priblížila hovorkyňa. Bližšie informácie neposkytla, keďže procesy ešte nie sú právoplatne ukončené.

Etická komisia

Etická komisia ÚDZS, zriadená predsedníčkou úradu Renátou Bláhovou, pôvodne preverovala podnety na piatich lekárov. V troch prípadoch komisia odporučila ukončiť eskalačný mechanizmus, v prípadoch Petra Liptáka a Andreja Janca radila naďalej pokračovať. Ešte v máji úrad začal v súčinnosti so zodpovednými inštitúciami ďalšie konania.

Hoaxer“ Lipták

Na doktora Liptáka podalo sťažnosť ministerstvo zdravotníctva ešte v auguste 2021. Ako uviedol rezort na sociálnej sieti, „Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o chorobe COVID-19, bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia, nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti Covidu.“

Doktor Lipták mal okrem toho odmietať očkovať najmä seniorov. Lekár sa vtedy bránil, že v každom prípade postupoval jednotlivo podľa zdravotného stavu pacienta. Podľa neho, je pre ľudí lepšie prekonať Covid, ako sa dať proti nemu zaočkovať. O vakcínach proti Covidu sa ale stále vedú polemiky v odbornej verejnosti.

Weis and partners

Právnik Peter Weis napríklad v jednom zo svojich blogov píše: „Už pred hodným časom AKW písala Generálnej prokuratúre SR aj s uvedením štúdií a dôkazov, že aplikovaním “vakcín” proti kovidu hrozí vznik tzv. patogéneho prajmingu, ktorý bude následne viesť k poškodeniu zdravia príjemcov týchto látok,“ a dodáva:

„Dôjde k vzniku rôznych autoimunitných ochorení. Vecne a miestne príslušná prokuratúra podanie vybavila zaujímavým, ťažko povedať, či zákonom predvídaným spôsobom. Označila ho za “názor” a tým aj podanie meritórne vybavila. „ Poukazuje tiež na štúdiu v odbornom časopise NEJM, kde sa uvádza, že 40 zo 60 testovaných pacientov, dostalo po vakcíne proti Covidu, myokartitídu.

Zdroj: tv noviny, webnoviny, Weis and partners
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠUKL udelil pokuty; dostal ju aj doktor Lipták, ktorý mal dezinformovať o Covide19

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku