eReport.sk
kladivko, súd
Ilustračná snímka. Foto: fb/KOZSR

Sudca Milučký prehovoril po prepustení z cely: Neobvinili ma z ničoho!

Predseda správneho kolégia Najvyššieho súdu (NS) SR a sudca Jozef Milučký bol prekvapený zo svojho štvrtkového (22.7.) zadržania Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA). V piatok to uviedol sudca Milučký približne dve hodiny po svojom prepustení z policajného zadržania.

“K celej veci môžem povedať asi toľko, že bol som nemilo prekvapený mojim zadržaním za skutok, ktorý sa údajne mal stať pred trinástimi rokmi. Včera a dnes som podal podobné vysvetlenie, ktoré dvaja vyšetrovatelia z NAKA ako i dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) jednomyseľne akceptovali. Z môjho zadržania, ktorého pozadie, verím, že sa časom objasní, som bol prepustený bez akéhokoľvek obvinenia,” zdôraznil sudca.

Milučkého prepustili v piatok napoludnie z cely, keď o tom informoval jeho obhajca Dušan Ivan. “Sudca NS SR Jozef Milučký bol teraz po výsluchu na NAKA Žilina v mojej prítomnosti prepustený zo zadržania bez vzneseného obvinenia,” priblížil advokát Ivan. NAKA zadržala Milučkého vo štvrtok v skorých ranných hodinách.

Sudcu Milučkého už zbavili mlčanlivosti aj prepustili z cely:

“Dnes vyšetrovateľ NAKA prepustil podozrivú osobu zo zadržania. Vo vyšetrovaní však bude naďalej pokračovať. K jednotlivým procesným úkonom ani procesnému postupu sa v tejto fáze konania bližšie vyjadrovať nebudeme, nakoľko by tým mohlo dôjsť k sťaženiu, respektíve zmareniu vyšetrovania,” zareagoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Milučký je predsedom jedného zo štyroch kolégií NS SR. Vyšetrujú ho pre podozrenie z korupcie. NAKA u neho vykonala aj domovú prehliadku. Milučký bol v minulosti sudcom Okresného súdu v Čadci, neskôr pôsobil na Krajskom súde v Žiline. Na NS SR pôsobí od roku 2009.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport