eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: wikipedia

Súd potvrdil tresty „kolotočárom“: Odsúdený bol aj exvyšetrovateľ NAKA

Najvyšší súd (NS) SR potvrdil členom zločineckej skupiny nazývanej dunčovci alebo kolotočári nepodmienečné tresty odňatia slobody. Odsúdený bol aj exvyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a bývalý príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na sociálnej sieti.

Šiesti boli právoplatne uznaní za vinných zo spáchania trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny ako jej členovia a tiež z drogových trestných činov. „Boli im uložené tresty odňatia slobody v trvaní deväť rokov až 13 rokov a štyri mesiace, trest prepadnutia majetku a ochranný dohľad v trvaní tri roky,“ spresnila prokuratúra.

Exvyšetrovateľ NAKA a bývalý príslušník KÚFS sú vinní za činnosť pre zločineckú skupinu a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa činiteľa. „Boli im uložené tresty odňatia slobody v trvaní šesť rokov až sedem rokov a trest prepadnutia majetku,“ priblížil ÚŠP.

NS SR zamietol ich odvolania proti vlaňajšiemu rozsudku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na minulotýždňovom verejnom zasadnutí. Odsúdení členovia zločineckej skupiny pôsobili najmä v oblasti Serede.

Zdroj: fb/urad-speciálnej-prokuratury-gp-sr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd potvrdil tresty „kolotočárom“: Odsúdený bol aj exvyšetrovateľ NAKA

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti