eReport.sk
Federálny súd v New Yorku schválil zhabanie Boeingu 737 v hodnote 25 miliónov dolárov, ktorý patrí ruskej energetickej spoločnosti Rosnefť PJSC
Federálny súd v New Yorku schválil zhabanie Boeingu 737 v hodnote 25 miliónov dolárov, ktorý patrí ruskej energetickej spoločnosti Rosnefť PJSC. Foto: TASR

Súd dal USA zelenú. Ruský Boeing 737 môže byť oficiálne zhabaný

Federálny súd v New Yorku schválil zhabanie Boeingu 737 v hodnote 25 miliónov dolárov, ktorý patrí ruskej energetickej spoločnosti Rosnefť PJSC. Odôvodňuje to sankciami USA proti Rusku za inváziu na Ukrajinu. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa na americké úrady.

Ruskú ropnú spoločnosť Rosnefť PJSC so sídlom v Moskve riadi sankcionovaný oligarcha Igor Ivanovič Sečin.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Spojené štáty vo štvrtok schválili
  3. Rusko neospravedlňujem
  4. Novinári a delegáti si fotia čínskeho ministra zahraničných vecí Čchin Kanga po príhovore o globálnej bezpečnosti v Pekingu v utorok 21. februára 2023.

Súd dospel k záveru, že lietadlo môžu Spojené štáty zadržať na základe porušenia Reformného zákona o kontrole vývozu. 

„Dnešný krok potvrdzuje, že ruské spoločnosti a oligarchovia musia zaplatiť za to, že evidentne obchádzajú sankcie, ktoré Spojené štáty zaviedli v reakcii na neodôvodnenú vojnu proti ľudu Ukrajiny,“ napísal v tlačovom vyhlásení Breon Peace, prokurátor v newyorskom Brooklyne.

Porušili sankcie

Spoločnosť Rosnefť na e-mailovú žiadosť agentúry AP o reakciu neodpovedala.

Peaceov úrad vysvetlil, že ruská spoločnosť porušila sankcie, ktoré zakazujú lietadlám vyrobeným v USA vstup do Ruska bez formálneho povolenia. Od februára 2022, keď začali platiť sankcie proti Rusku, lietadlo opustilo a znovu sa vrátilo do Ruska najmenej sedemkrát. 

V Spojených štátoch bolo toto lietadlo naposledy v marci 2014. V súčasnosti sa údajne nachádza v Rusku alebo odtiaľ odlieta a znova prilieta, uviedli americkí predstavitelia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd dal USA zelenú. Ruský Boeing 737 môže byť oficiálne zhabaný

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti