eReport.sk
Žiadna tolerancia LGBTQ propagandy!
Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Sú to teroristi a extrémisti! Manažérov LGBTQ+ klubu v Rusku zaradili na kontroverzný zoznam

Ruské úrady zaradili do zoznamu teroristov a extrémistov aj dvoch manažérov nočného klubu Pose, ktorí sú stíhaní pre údajné propagovanie hnutia LGBTQ+.

Sú to teroristi a extrémisti

 Začiatkom marca súd v Orenburgu na juhozápade Ruska poslal dvojicu manažérov klubu Pose do vyšetrovacej väzby, v ktorej budú do 18. mája. Vyšetrovatelia ich obvinili z „extrémizmu“ a „propagácie netradičných sexuálnych vzťahov medzi návštevníkmi baru“, za čo im hrozí až 10 rokov väzenia.

Prevádzkarka klubu, 28-ročná Diana Kamilijanovová, a jeho 21-ročný umelecký riaditeľ Alexandr Klimov sú obvinení, že so zatiaľ neidentifikovanými osobami pracovali na vzniku pobočky extrémistickej organizácie. Ako upozornila agentúra AFP, touto organizáciou je reálne neexistujúce „medzinárodné združenie LGBTQ+ ľudí“, ktoré bolo napriek tomu vlani v novembri v Rusku zakázané ako extrémistické.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke rakety, ktoré odpaľuje ruská armáda z ruskej Belgorodskej oblasti v Charkave na severovýchode Ukrajiny v nedeľu 4. júna 2023. FOTO TASR/AP
  2. Putin údajne "poťahal za nitky
  3. Budú Rusku čoskoro chýbať peniaze

Policajná razia v klube Pose sa konala 9. marca. Krátko na to sa na sociálnych sieťach šírili videá s ponižujúcim zadržiavaním niektorých návštevníkov. Toto zatýkanie sa odohralo v čase obratu časti ruskej spoločnosti k ultrakonzervatívnym hodnotám, ktorý sa zrýchlil po tom, ako Rusko zaútočilo na Ukrajinu, čím tento konflikt nadobudol aj rozmer boja Ruska proti Západu a jeho liberálnym hodnotám.

V decembri 2022 Putin rozšíril zákon z roku 2013 zakazujúci propagáciu „netradičných“ vzťahov s deťmi, čím sa kriminalizuje aj akákoľvek pozitívna zmienka o LGBTQ+ ľuďoch alebo vzťahoch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sú to teroristi a extrémisti! Manažérov LGBTQ+ klubu v Rusku zaradili na kontroverzný zoznam

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie