eReport.sk
Testovanie na COVID-19. Foto: tasr

Strašná hrozba! Budeme otvárať v nemocniciach covid oddelenia pre deti?

Stačilo! Keďže aj vďaka politickým rozhodnutiam, sme sa dostali do takej epidemiologickej situácie, v akej sme teraz, lekári si povedali dosť. Primár z považskobystrickej nemocnice vyzýva vládu a národnú radu, aby riadenie koronakrízy zverili do rúk odborníkom.

„Pandemická situácia na Slovensku je mimoriadne vážna,“ varuje lekár Milan Kulkovský na svojej sociálnej sieti. Upozorňuje tiež na to, že počet hospitalizovaných covidových pacientov presahuje v niektorých prípadoch kapacity nemocníc. Čeliť však zrejme budeme musieť ešte väčšej hrozbe. „Všetko môže naviac výrazne zhoršiť nový kmeň, ktorý ohrozuje mladšie ročníky a deti, teda tých, ktorých sa doposiaľ ohrozenie týkalo minimálne. Nemôžeme dopustiť stav, keď budeme musieť otvárať vo všetkých nemocniciach detské covid oddelenia,“ varuje primár a navrhuje riešenie.

„V tejto chvíli by mali prevziať riadenie koronakrízy do rúk odborníci. Zriadenie permanentného krízového štábu by malo byť samozrejmosťou. Nie je čas na politikárčenie. Na jar fungoval permanentný krízový štáb výborne a mal dôveru verejnosti. Tú musíme získať späť,“ upozorňuje lekár Milan Kulkovský.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport