eReport.sk
Strana Hlas, foto:fb/hlasd

Strana HLAS predstavila kandidáta na post primátora mesta Snina

Líder HLASu  – sociálna demokracia Peter Pellegrini dnes predstavil v Snine kandidáta na post primátora mesta  JUDr. Tomáša Kirňáka.

„V osobe nášho kandidáta ponúkame voličom mesta lokálpatriotizmus, odbornosť a profesionalitu,“ uviedol líder strany. Podľa jeho slov na úrovni štátu sa v čase vojnovej a pandemickej krízy stretávame s obrovskou nekompetentnosťou a ak sa chce štát pohnúť vpred aj v samospráve musia pôsobiť profesionálne zdatní ľudia, ktorí poznajú problémy regiónu, mesta či obce.“ So svojím programom, ktorý ponúka riešenia pre infraštruktúru mesta, demografiu, školstvo a zdravotníctvo je JUDr. Tomáš Kirňák správnym človekom, ktorý rieši pre mesto budúcnosť a perspektívu,“ dodal Peter Pellegrini.

Ako uviedol Tomáš Kirňák, je pripravený reštartovať život mesta.  
Za prioritnú oblasť v meste Snina považuje zdravotníctvo, v ktorej vláda doslova zlyháva. A v súvislosti s pripravovanou reformou v zdravotníctve sa bude snažiť udržať nemocnicu s poliklinikou v Snine v takom stave, ako funguje teraz a nespraviť z nej nemocnicu druhej alebo tretej kategórie s lôžkami na doliečovanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Mókos zo Senca, ktorý je v hľadáčiku polície.
  2. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.

V oblasti školstva na úrovni VÚC sa už dlhšiu dobu rieši v tomto okrese potreba zlučovania a tým pádom zatváranie a zánik stredných škôl. V tejto oblasti by sa chcel Tomáš Kirňák  angažovať a zamerať sa na danú problematiku, aby k tejto situácii v okrese nedošlo.


„Za kľúčovú otázku považujem riešenie infraštruktúry  pretože od nej závisí ekonomický a sociálny rozvoj mesta. Bez príchodu nových investícií,aj v súvislosti s prípadnou obnovou Ukrajiny, sa jednoducho  nepohneme ďalej,“ dodal kandidát HLASu na primátora mesta JUDr. Tomáš Kirňák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strana HLAS predstavila kandidáta na post primátora mesta Snina

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie