eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

Štátny tajomník pripomenul Ficovi: Útočíš na najzákladnejšie pudy a pritom si zabudol, že…

Smeráci zvolali tlačovku, aby oznámili, že o podpise dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA a prítomnosti amerických vojsk na území Slovenska by mali rozhodnúť občania Slovenska. Strana sa chystá iniciovať mimoriadnu schôdzu o vypísaní referenda. Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer ale Ficovi pripomína hlasovania z minulosti.

„Poslanec Fico sa už dávnejšie rozhodol, že bude útočiť na najzákladnejšie pudy obyvateľov Slovenska a urobí tak kedykoľvek, keď bude mať pocit, že mu to politicky pomôže. Najnovšie na to využíva “Návrh dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA” (DCA), pričom je v tomto ťažení ochotný poprieť aj svoje predošlé rozhodnutia,” tvrdí Majer.

Marian Majer (vpravo) je štátny tajomník na ministerstve obrany – Foto: FB/marianmajer

Majer pripomína, že Fico ako vtedajší predseda vlády súhlasil so zahraničnou prítomnosťou na Slovensku vo forme tzv. Styčného tímu NATO (NFIU) so sídlom vo Vajnoroch. Podľa mandátu v ňom môže pôsobiť do 20 príslušníkov ozbrojených síl z krajín NATO. „V súčasnosti sú tam aj dvaja americkí vojaci. Teoreticky môže byť aj všetkých 20 výlučne z USA. Dokonca môže celému tímu zahraničný vojak aj veliť (a teda aj Američan). Iba na základe rozhodnutia MO SR a po dohode s americkou vládou. To už by v tom prípade, využijúc Ficovu logiku, mohli teoreticky aj obsadiť vajnorské letisko. Alebo možno aj celé Vajnory!” ironizuje štátny tajomník.

Tvrdí, že za toto rozhodnutie v tom čase zahlasoval takmer celý poslanecký klub Smeru (74 z 83). Z dnešných 26 poslancov Smeru tento krok podporilo 18, 14 ako poslanci NR SR, 3 ako členovia vlády a 1 bol v tom čase štátnym tajomníkom.

– Foto: FB/marianmajer

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štátny tajomník pripomenul Ficovi: Útočíš na najzákladnejšie pudy a pritom si zabudol, že…

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti