Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica sa v pondelok začal ostro sledovaný proces v kauze Očistec, ktorá sa týka podozrení z údajného vytvorenia a fungovania zločineckej skupiny v rámci najvyšších zložiek polície a bezpečnostných orgánov v období rokov 2012 až 2018. Informuje TASR.
Do súdnej siene sa dostavili všetci desiati obžalovaní, medzi nimi nitriansky podnikateľ Norbert B., súčasný podpredseda Národnej rady SR Tibor G., ktorý v rokoch 2012 až 2018 zastával post prezidenta Policajného zboru SR či bývalý špeciálny prokurátor Dušan K.
Na lavicu obžalovaných sa posadili aj niekdajší prezident finančnej správy František I. a vysokí funkcionári bývalej Národnej kriminálnej agentúry Peter H., Marián Z., Róbert K., Bernard S., Milan M. a podnikateľ Boris T.
Obžaloba ich viní zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, podplácania, prijímania úplatku či zneužívania právomoci verejného činiteľa. Skupina mala podľa obžaloby pôsobiť okolo podnikateľa Norberta B. Viacerí obžalovaní vinu už viackrát verejne odmietli a proces označili za politicky motivovaný.
Zdroj: TASR















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Štartuje megaproces Očistec: Na lavici obžalovaných sedia bývalí top funkcionári