eReport.sk
Erik Tomáš, Ján Richter a Andrej Danko, foto: eReport

Stanovisko je nemenné, Hlas tvrá na svojom. Tomáš: Predsedom parlamentu by mal byť Richard Raši


Hlas-SD trvá na obsadení postu predsedu Národnej rady (NR) SR Richardom Rašim po tom, ako Peter Pellegrini vyhral prezidentské voľby. Potvrdil to minister práce Erik Tomáš v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 s tým, že ak sa má otvárať koaličná dohoda, treba sa baviť o všetkých postoch. Predseda KDH Milan Majerský sa obáva, že pozíciu šéfa parlamentu koalícia dlhodobo neobsadí pre rozpor Hlasu-SD a SNS v tejto otázke.

Hlas trvá na svojom stanovisku

Hlas-SD najmä trvá na tom, že miesto predsedu parlamentu patrí strane Hlas-SD,“ zopakoval Tomáš a koaličných partnerov, aby rešpektovali platnú koaličnú zmluvu. Trvá na potrebe dohody koaličných partnerov. Označil za nemožné, aby sa Hlas-SD a Smer-SD spojili pri voľbe s opozíciou. Tému podľa jeho slov v koalícii odložili po voľbách do Európskeho parlamentu. Poznamenal, že kandiduje aj predseda SNS Andrej Danko, ktorý sa spomína aj pri pozícii predsedu parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mimoriadna situácia
  2. novozvolený prezident Peter Pellegrini
  3. Tragický požiar v mexickom stredisku pre migrantov si vyžiadal v utorok 28. 3. takmer 40 obetí.

Majerský si kopol do koalície

Smutné je, že druhá najvyššia ústavná funkcia nie je obsadená,“ podotkol Majerský. Ak to má byť len do eurovolieb, dá sa to podľa neho akceptovať, no dlhodobé neobsadenie pozície označil za neakceptovateľné. Tvrdí, že aj z radov koaličných politikov už zaznievajú náznaky, že post ostane prázdny dlhšie. NR SR však takto podľa neho nemôže dlho fungovať, pretože to predstavuje chaos. Nepovedal, či by poslanci KDH podporili Rašiho pri voľbe. Rozhodnú sa, keď uvidia nomináciu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stanovisko je nemenné, Hlas tvrá na svojom. Tomáš: Predsedom parlamentu by mal byť Richard Raši

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: