eReport.sk
Andrej Stančík (OĽaNO), foto:tasr

Stančík: Voči dezinformáciám a hybridným útokom sa budeme aktívne brániť


Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík sa dnes, 19. októbra 2022, stretol s riaditeľom Centra výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu Jnisom Srtsom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko
  2. Rusko a Putin
  3. Mimoriadna situácia
  4. Americký minister obrany Lloyd Austin v utorok pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Iraku. T

„Strategická komunikácia je kľúčovým nástrojom v boji proti dezinformáciám. Som rád, že náš rezort dlhodobo aktívne komunikuje s občanmi doma, aj v zahraničí a reaguje na závažné dezinformácie, ktoré sa šíria v spoločnosti. Jasná, konzistentná komunikácia priorít našej zahraničnej a bezpečnostnej politiky pomáha minimalizovať dopady dezinformačných kampaní,“ uviedol Andrej Stančík.

Dôležité sú spoločné stretnutia

„Naše členstvo v NATO je strategickým záujmom Slovenska. Nenecháme ho preto ohroziť hybridnými útokmi zo zahraničia,“ dodal Andrej Stančík. Štátny tajomník poďakoval Srtsovi za dlhodobú spoluprácu a to najmä v oblastiach vzájomnej výmeny skúseností, účasti na workshopoch, konferenciách, či na príprave konkrétnych vzdelávacích projektov v oblasti strategickej komunikácie, ktoré centrum plánuje organizovať na Slovensku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík: Voči dezinformáciám a hybridným útokom sa budeme aktívne brániť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne