eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin.Foto: tasr/ap

Putin: Neonacisti spáchali v Rusku teroristický čin! Podoľak tvrdí, že klame: Na Ukrajine nacisti nie sú!


A čo stúpenci Banderu? Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že udalosti, ktoré sa vo štvrtok odohrali v Brianskej oblasti na západe Ruska, boli „teroristickým činom.“  Spáchali ho neonacisti, ktorí prenikli do ruského pohraničia a spustili paľbu na civilistov. Podoľak tvrdí, že Kyjev o ničom nevie. problémom je, že to Kyjev tvrdil aj pri vražde Darie Duginovej, aj pri výbuchu Kerčského mostu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  2. Potrebné pre našu slobodu
  3. Priority Únie sa nemenia
  4. Scholz tlmí vášne

Vyhlásenie Putina

Putin to podľa agentúry AFP uviedol v televíznom prejave. Ktorým sa prostredníctvom videokonferencie prihovoril účastníkom slávnostného otvorenia Roka učiteľa a mentora.

„Naši vojaci a dôstojníci… chránia pred neonacistami a teroristami… tými, ktorí dnes spáchali ďalší teroristický útok, prenikli do pohraničnej oblasti a spustili paľbu na civilistov,“ povedal Putin.

„Toto sú ľudia, ktorí si dali za úlohu pripraviť nás o historickú pamäť, pripraviť nás o históriu, o naše tradície, jazyk,“ dodal ruský prezident a sľúbil, že s takýmto ľuďmi skoncuje.

Brianská oblasť

Gubernátor Brianskej oblasti Alexandr Bogomaz na sociálnej sieti uviedol, že Ukrajinci zastrelili jednu osobu a zranili desaťročné dieťa. TASS informovala i o rukojemníkoch.

Taktiež informoval o útokoch ukrajinskými dronmi v tejto oblasti.

Kyjev o ničom nevie

„Tvrdenie o diverznej skupine ukrajinských neonacistov v Rusku, je klasickou zámernou provokáciou. Rusko chce vystrašiť vlastný národ, aby ospravedlnilo útok na inú krajinu a rastúcu biedu po roku vojny,“ uviedol v statuse zverejnenom v aplikácii Twitter poradca kancelárie ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak, informuje TASR.

A čo stúpenci Banderu?

Kde je pravda, je nám asi ťažké zhodnotiť. Zrejmé je len to, že neonacistické skupiny sa určite nachádzajú na území Ukrajiny. Ktorá na začiatku tohto roku vo veľkom oslavovala Stepana Banderu.

Volodymyr Zelenskyj zase nie tak dávno pomenoval svoju horskú vojenskú brigádu Edelweiss. Vraj podľa plesnivca a s horskou vojenskou brigádou nacistického Nemecka, ktorá niesla totožné meno, to nemá nič spoločné. Viac si môžete prečítať tu.

Realita..

Mychajlo Podoľak naposledy reagoval na Vladimíra Putina po jeho prejave. V ktorom prezident Ruskej federácie uviedol, že za vojnu na Ukrajine môže tak Ukrajina, ako i Západ. Už len tým, že neboli dodržiavané Minské dohody.

A tiež tým, čo sa dialo od roku 2014 na Donbase. Podoľak vtedy vyhlásil, že sa „Putin nachádza v inej realite a všetko sú len ruské lži a propaganda.“

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Neonacisti spáchali v Rusku teroristický čin! Podoľak tvrdí, že klame: Na Ukrajine nacisti nie sú!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre