eReport.sk
František Dora, foto:tasr

Spolupracoval s mafiou a objednal si viaceré vraždy: Starosta Dolného Chotára František Dora je vinný!

Starosta Dolného Chotára František Dora. je vinný z objednávok viacerých vrážd, činnosti v prospech zločineckej skupiny sátorovcov i ekonomickej trestnej činnosti. Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku ho za to odsúdil na 25-ročný trest odňatia slobody. Dostal aj trest prepadnutia majetku i trojročný ochranný dohľad. Súd uznal za vinných aj ďalších troch obžalovaných, v prípade jedného upustil od uloženia trestu. Rozsudok ešte nie je právoplatný.

Podľa sudkyne spolupracoval so skupinou sátorovcov

„Minimálne od roku 2000 do 1. decembra 2010 poskytoval skupine prostriedky, služby a vytváral podmienky na zachovanie skupiny sátorovcov,“ vyhlásila predsedníčka senátu Pamela Záleská. Súhrnný 25-ročný trest dostal tiež jeho syn František Dora ml. Syn starostu Dolného Chotára je vinný z objednávky dvoch vrážd a ekonomickej trestnej činnosti. Senát odsúdil z vykonania dvoch vrážd a za drogový prečin Ladislava A. na 25-ročný úhrnný trest.

Najprísnejší stupeň stráženia

V prípade Rolanda Sz., ktorý sa mal podieľať na vykonaní jednej z objednaných vrážd, súd upustil od uloženia trestu. Roland Sz. bol už skôr odsúdený na 18 rokov. Všetci si majú odpykať svoje tresty v ústave s najprísnejším stupňom stráženia. František Dora st. a Roland Sz. majú tiež povinnosť nahradiť poškodeným nemajetkovú ujmu 10.000 eur a sociálnej poisťovni takmer 100.000 eur. Nemajetkovú ujmu 10.000 eur majú poškodeným nahradiť aj František Dora. ml. a Ladislav A. Nahradiť majú i vzniknutú škodu v hodnote takmer 10.000 eur.

Jeho syn sa priznal

V prípade priznaní Františka Dora ml. a Ladislava A. absentovala podľa Záleskej úprimná ľútosť. „Ani u jedného súd nezohľadnil poľahčujúcu okolnosť spočívajúcu v priznaní,“ vyhlásila s tým, že išlo o vypočítavosť, keďže k ich priznaniam prišlo až po roku a pol trvania konania. František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelili obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Účelom vrážd malo byť umlčanie tzv. bielych koní.

Bude vás zaujímať:

  1. Veronika Remišova (Za ľudí).
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spolupracoval s mafiou a objednal si viaceré vraždy: Starosta Dolného Chotára František Dora je vinný!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti