eReport.sk
Spolu s obvineným ex tajomníkom NATO
Ex premiér Mikuláš Dzurinda FOTO TASR - Jaroslav Novák

Najprv pomohol Slovensku, potom Ukrajine, teraz ide Dzurinda dávať do poriadku celú Európu!

Spolu s obvineným ex tajomníkom NATO. Andersom Fogh Rasmussenom. Práve on je spolupredseda pracovnej skupiny. Tým druhým nie je nik iný ako vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak. Spolu s Mikulášom Dzurindom má tento spolok, ktorý má Európe „priniesť mier, bezpečnosť a stabilitu,“ 14 členov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéfka Európske komisie Ursula von der Leyenová
  2. Ostrá diskusia
  3. Infantilný marketing
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Záchranca Dzurinda

Počas svojich vlád na Slovensku spolu s kamarátom Miklošom, rozkradol, teda sprivatizoval „všetko, čo sa dalo,“ čoho ovocie si užívame aj my a čaká to i generácie po nás. Neskôr sa obaja páni vydali „opravovať“ Ukrajinu. Bolo to v dobách, kedy bola táto krajina označovaná za „jednu z najskorumpovanejších zemí na svete.“

A na tom sa teda veľa nezmenilo. Dzurindovi sa tak „oprava krajiny“ podarila asi tak, ako tá slovenská privatizácia.

Aj keď v posledných parlamentných voľbách chcel nášmu národu bývalý premiér opäť ukázať, čo dokáže, Slováci, ktorí si pamätajú vláčikové tendre i to, že je Mikuláš hlavnou postavou kauzy Gorila, Dzurindu do parlamentu nedostali.

Spolu s obvineným ex tajomníkom NATO

Ale bývalý premiér SR sa zjavne len tak nestratí. „Pred Európou stojí veľká výzva, k ekonomickej prosperite a technologickej vyspelosti musí pridať aj schopnosť výraznejšie prispievať k bezpečnosti svojej, svojich spojencov v Severoatlantickej aliancii i svojmu susedstvu,“ uviedol Dzurinda.

K svojmu členstvu v tejto medzinárodnej skupine, „ktorá má navrhovať opatrenia pre odradenie Ruska od vojny.“

A pri tej ekonomike, chvíľu zostaneme. Nielen pán Dzurinda s ňou má svoje skúsenosti. Ale i „vedúci“ bývalý tajomník NATO Rasmussen. Toho totiž vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní.

Je podozrivý z finančných trestných činov a účasti na bankrote lotyšskej banky BNP Banka, kde boli údajne schválené miliardy transakcií bez kolaterálu. To viedlo k strate 1,5 miliardy eur ako aj k bankrotu BNP Banky v roku 2019. Na kauzu upozornil v roku 2022 portál Politico.

Tak snáď nám ta Euŕópa nezbankrotuje. Pomocou akejsi „privatizácie,“ „goríl,“ a iných „super vecí..“

Zdroj: tasr,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najprv pomohol Slovensku, potom Ukrajine, teraz ide Dzurinda dávať do poriadku celú Európu!

Odoberať
Upozorniť na
31 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie