eReport.sk
Česká republika - Dánsko
Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý, foto:tasr

Spanilú jazdu českých futbalistov ukončili Dáni: Poškodili nášmu západnému susedovi rozhodcovia?

Futbalisti Dánska postúpili do semifinále EURO 2020. V sobotnom štvrťfinálovom zápase v Baku zdolali Česko 2:1 a v stredu 7. júla zabojujú v londýnskom Wembley o finále proti úspešnejšiemu z dua Ukrajina – Anglicko (21.00 h SELČ).

Dánov na začiatku a konci interesantného prvého polčasu dostali do pohodlného vedenia góly Thomasa Delaneyho a Kaspera Dolberga. Česi hneď na začiatku druhého dejstva znížili, keď piaty gól na turnaji dal Patrik Schick, čím vyrovnal dovtedajšieho lídra Cristiana Ronalda. Vyrovnať sa im však nepodarilo a zostali pred bránami bojov o cenné kovy.

Tréner reprezentácie nášho západného suseda Jaroslav Šilhavý po zápase ostro kritizoval hlavného arbitra s jeho asistentmi. Podľa neho mohli viackrát rozhodnúť inak, a ich “nepozorné” verdikty ovplyvnili celkový vývoj zápasu. „Mrzí každý gól. Bola to chyba rozhodcov. Mrzí to, možno by sa zápas vyvíjal inak, ale vo futbale naozaj rozhodujú maličkosti. Zápas to veľmi ovplyvnilo, ale vyhovárať sa nebudeme,” povedal český tréner na margo úvodného gólu Dánska.

FOTO ZO ZÁPASU ME MEDZI ČESKOM A DÁNSKOM NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

Kasper Hjulmand, tréner Dánska: „Česi majú môj obdiv, v druhom polčase nás zatlačili. My sme hrali svoju hru, tak ako sme to trénovali. V druhom dejstve sme mali viac priestoru, no nedokázali sme z toho profitovať. Tešíme sa na semifinále, nech už budeme hrať proti hocikomu. Doma teraz všetci oslavujú, sme šťastní.”

Tomáš Vaclík, brankár ČR: „Prehrali sme, končíme a ideme domov, ale som pyšný na tento tím. Môžeme odísť s hlavou vysoko vztýčenou po tom ako sme hrali v druhom polčase. Urobili sme pre to maximum. Pred turnajom nám nikto neveril. Zomkli sme sa a držíme všetci spolu, aj tí, čo nehrajú. A máme aj kvalitu, ktorú veľa ľudí nechce priznať.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. kráľovská rodina si užila futbal
  2. radosť hráčov Talianska,

Patrik Schick, útočník ČR: „Sme veľmi sklamaní. Tu sa to pre nás skončilo. Myslím si, že sme urobili všetko pre úspech, ale už nám v záverečných minútach nezostala sila, aby sme to otočili v náš prospech. V druhom polčase sme nasadili ďalšieho útočníka, snažili sme sa hrať rýchlejšie a viac tlačiť. Po prvom góle to vyzeralo nádejne. Potom sme už ale nenašli cestu vyrovnať. A na konci nám jednoducho došli sily.”

Zdroj: tasr


  

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport