tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
nákladné vozne, vagóny, železnica
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Španielsko skúsi dovážať obilie z Ukrajiny vlakmi. Prvý už z Madridu vyrazil

Španielsko spustilo pilotný projekt, ktorého cieľom je preskúmať možnosti dovozu ukrajinského obilia prostredníctvom nákladnej železničnej dopravy ako alternatívy k námornej doprave, ktorá je obmedzená v dôsledku vojny.

V rámci projektu vyrazil v utorok večer z Madridu prvý nákladný vlak španielskej železničnej spoločnosti Renfe pozostávajúci z 25 kontajnerov dlhých 12 metrov. Smeruje do poľského mesta Chelm ležiaceho pri hraniciach s Ukrajinou, informovalo španielske ministerstvo dopravy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Na snímke nákladná loď Razoni vstupuje do prielivu Bospor v Istanbule 2. augusta 2022.
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  5. Španielsky premiér Pedro Sánchez.

Po absolvovaní tejto 2400-kilometrovej cesty doň v Chelme naložia 600 ton obilia z Ukrajiny a začiatkom septembra sa vydá na spiatočnú cestu do Barcelony. „Toto je pilotný projekt… na demonštráciu technickej a ekonomickej životaschopnosti prepravy obilia európskou železničnou sieťou z Lodže v Poľsku do Barcelony,“ uviedlo španielske ministerstvo dopravy.

V dôsledku ruskej invázie uviazlo v ukrajinských čiernomorských prístavoch okolo 25 miliónov ton pšenice a ďalších obilnín. Vojna na Ukrajine tiež spôsobila globálny nárast cien potravín a vyvolala obavy z hroziaceho hladu a politickej nestability v rozvojových krajinách.

Ukrajina a Rusko napokon separátne podpísali 22. júla s Tureckom a OSN prelomovú dohodu zameranú na ukončenie ruskej blokády a umožnenie opätovného vývozu obilia z troch ukrajinských čiernomorských prístavov, z ktorých odvtedy vyplávalo dovedna 12 lodí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsko skúsi dovážať obilie z Ukrajiny vlakmi. Prvý už z Madridu vyrazil

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku