eReport.sk
Soták kriticky o Hegerovi
Šéf Klubu 500 Vladimír Soták Foto: tasr

Soták varoval pred zlými krokmi vlády. Jeho spoločnosť teraz vykazuje rekordné zisky

Sotákovym železiarňam sa darí. Vladimír Soták je jedným z najúspešnejších slovenských podnikateľov. Pozornosť však na seba strhol aj inými aktivitami. Na jar varoval pre nečinnosťou vlády v súvislosti s cenami energií. Tvrdil, že mnohé fabriky zbankrotujú. Tej jeho sa to však nestalo.

Spoločnosť Vladimíra Sotáka, Železiarne Podbrezová, dosiahla rekordné zisky. Kým mnohé spoločnosti v súvislosti s enormným nárastom cien energií museli zastaviť svoju činnosť, Sotákovym železiarniam sa darilo. Bol to pritom práve známy Stredoslovák, ktorý varoval, že ak vláda nepodnikne kroky, mnohé fabriky zavrú svoje brány.

Aktuality chcú brať Sotáka na zodpovednosť 

Aktuality informujú o rekordných ziskoch fabriky, kde Soták šéfuje. V článku s názvom „Strašili čiernymi scenármi, ktoré sa nenaplnili. Čo hovoria teraz na svoju obhajobu?“ pripomínajú, pred čím varovali podnikatelia už minulý rok. „Bez plynu nebude na pultoch ani krajec chleba. Štát pri záchrane slovenských podnikateľov absolútne zlyháva. Ceny chleba a pečiva opäť výrazne vzrastú. Pekári na Slovensku potrebujú reálnu pomoc vlády.“ To je len krátky výpočet titulkov z tlačových správ, ktoré v minulom roku poslal Zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov. Šéf tohto záujmového združenia Milan Lapšanský, ktorý pôsobil aj v rezorte pôdohospodárstva počas ministrovania Gabriely Matečnej, pravidelne prognózoval čierne scenáre a strašil verejnosť zdražovaním či prípadnými krachmi firiem. V tomto smere neboj jediný. Rovnakým poslom takmer až apokalyptických správ bol aj známy priemyselník a majiteľ Železiarní Podbrezová Vladimír Soták. Obaja tak neustále útočili na vládu a žiadali pomoc od štátu,“ napísali Aktuality.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová
  2. Definitívny koniec!
  3. László Sólymos
  4. Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová

Článok doplnili o zopár spoločností, ktoré neskrachovali a u ktorých sa to zatiaľ javí, že rok ukončia s úspešnou bilanciou. Aktuality však nespomenuli všetky tie spoločnosti, ktoré kvôli nečinnosti vlády a zlému manažmentu štátu, svoju činnosť ukončili. Napríklad Slovalco, alebo Oravské ferozliatinové závody a mnohé iné.

Milovaný aj zatracovaný

Nie je to prvýkrát, čo si mainstream berie Vladimíra Sotáka na mušku. Niektorým leží podnikateľ Soták v žalúdku už dlho. Nereprezentuje zahraničné korporáty. Je to úspešný slovenský podnikateľ s národným cítením. Soták sa výrazne podieľa na rozvoji cestovného ruchu regiónu. Z hladovej doliny urobil úspešné miesto. To sú asi neodpustiteľné hriechy.

Mnohí o ňom píšu pozitívne, napríklad Pravda, Dnes 24, či aspoň neutrálne, ako Trend. Sú však takí, ktorí mu nevedia prísť na meno. Aktuality o Sotákovi niekoľkokrát informovali aj v čase pandémie. Písali, že šíril hoaxy v súvislosti s dátami o úmrtiach. Teraz ho zas chcú brať na zodpovednosť, pretože varoval pred nečinnosťou vlády.  

Jedno je však isté; Soták urobil z hladovej doliny, okolia Brezna, rozvinutý región. Roky sa mu úspešne darí zamestnávať Rómov. Pravidelne dvíha zamestnancom platy a vypláca odmeny. Toto nie je vo svete korporátov samozrejmosťou. Zahraničné spoločnosti väčšinou všetky svoje zisky vyvážajú do zahraničia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soták varoval pred zlými krokmi vlády. Jeho spoločnosť teraz vykazuje rekordné zisky

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php