eReport.sk
Arpád Soltész. Foto: tasr

Soltész: Odchádzam navždy! Chorobou Slovenska je zhruba 75% Slovákov

Soltész už nechce presviedčať „Slovač“ o svojich hodnotách. Chorobou je podľa neho zhruba 75 percent elektorátu, „ktorý opäť volil rôzne odtiene hnedej. Plus ten ťažko odhadnuteľný podiel voličov liberálnej demokracie, ktorí sú ochotní jej hodnoty do nejakej miery tolerovať výmenou za západný blahobyt. Ale inak im skôr prekážajú.“

V pondelok som odišiel zo Slovenska

Na sociálnej sieti sa už niekoľko týždňov objavovali náznaky, že košický novinár to na Slovensku zabalí. Teraz sa Soltész rozhodol prehovoriť. „Keďže posledné tri dni odpovedám sústavne na tie isté otázky, asi bude pohodlnejšie vysvetliť niektoré veci verejne. Áno, v pondelok som odišiel zo Slovenska. Definitívne. Nie, dôvodom nie je ´strach z Fica´. (Ním povzbudená luza síce môže byť kdesi na ulici ad hoc nebezpečná, ale v tomto ohľade sa o seba dokážem postarať.),“ napísal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špinavá hra
  2. Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.
  3. Mainstream lynčuje
  4. Nvotová sa nevzdáva

Podľa neho sú osoby z histórie našej novodobej politiky len „negustióznym symbolom“. Spomína Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a Igora Matoviča.

Chorobou je 75% Slovákov

Hlavným dôvodom všetkého „zlého“ sú opäť raz Slováci. „Chorobou je tých zhruba 75 percent slovenského elektorátu, ktorý opäť volil rôzne odtiene hnedej. Plus ten ťažko odhadnuteľný podiel voličov liberálnej demokracie, ktorí sú ochotní jej hodnoty do nejakej miery tolerovať výmenou za západný blahobyt. Ale inak im skôr prekážajú,“ uviedol novinár.

Soltész konečne pochopil, že národ sa vymeniť nedá. „Nevidím dôvod, prečo by som mal takých ľudí presviedčať o svojich hodnotách a, úprimne, nevidím ani spôsob, ktorým by som ich mohol presvedčiť. Žijú a rozmýšľajú v súlade s kultúrnymi vzorcami, ktoré sa vyvíjali po stáročia. Hádať sa s národom je prosto nezmysel, či už s jeho nenávistnou väčšinou, alebo s toxicky optimistickou menšinou, ktorá odmieta prijať realitu, aby z nej nemusela vyvodiť bolestné a nepohodlné závery,“ napísal.

Vesmír vám nie je nič dlžný

A čo bude s reláciou novinára? „Piatkové miešanie temnej kávy bude, vyskúšame ho trvale vyrábať cez telemost. Ak nám to nebude fungovať, zabalíme to. Celkom určite budem mať aj naďalej názor na slovenskú politiku a kým oň bude záujem, občas sa oň podelím. Rád by som sa ale viac venoval písaniu románov, a aby mi mozog dočista nezhrdzavel, trochu ho prevetrám pri nových činnostiach, ako trebárs písanie scenárov,“ informuje.

„Na záver risknem jednu nevyžiadanú radu, ktorú by som si inak odpustil, ale pomôže vám pochopiť moje rozhodnutie: Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho,“ uzavrel svoj príspevok na sociálnej sieti Soltész.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soltész: Odchádzam navždy! Chorobou Slovenska je zhruba 75% Slovákov

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie