eReport.sk
Poslanec parlamentu za Hlas-SD a "potravinový inšpektor" Patrik Linhart. Foto: eReport

Šokujúce zistenia Patrika Linharta. Podal už dokonca aj trestné oznámenie!

Slovensko, žiaľ, nepatrí medzi krajiny, ktorým sa škandály s potravinami vyhýbajú. Preč sú tie zlaté-dobré časy kedy sme mali na našich jedny z najkvalitnejších potravín na svete. Bolo to i preto, že boli naše, domáce. S dovozom tých zahraničných sa k nám čím ďalej tým viac dovážajú „potravinové braky“.

Neplní si ministerstvo pôdohospodárstva povinnosti?

Zdravé potraviny Slovákov ležia na srdci iba niektorým našim politikom. Niektorí síce o tom kvetnato rečnia, do činov, aby sa zjednala náprava, sa im ale nechce. Jedným z tých, ktorí to chcú napraviť patrí aj poslanec člen strany Hlas-SD a parlamentu Patrik Linhart, podľa ktorého sa jednej z najväčších potravinových káuz Slovenska médiá momentálne veľmi nevenujú. Problém podľa neho má košická „veterina“, ktorá je zodpovedná za niekoľkoročné nekonanie voči známej potravinárskej firme. Tú má už naša verejnosť poznať z kauzy falšovania pôvodu kurčiat. „Žiadam ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a ministra Bíreša, aby si začal plniť svoje povinnosti, keďže už niekoľko mesiacov nekoná!“ odkazuje kompetentným Patrik Linhart.

Žiadam ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a ministra Bíreša, aby si začal plniť svoje povinnosti, keďže už niekoľko mesiacov nekoná!

Patrik Linhart, poslanec parlamentu za Hlas-SD

Poslanec Patrick Linhart vypovedal vyše jednej hodiny na policajnom riaditeľstve v Košiciach po tom, čo podal trestné oznámenie kvôli podozreniu na korupciu a ohrozovanie verejného zdravia. Prípadu sa má ujať NAKA, predvolaní budú aj pracovníci Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) Košice okolie, ako aj minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš. V danom prípade kvôli jeho niekoľko-mesačnej nečinnosti. „Firma údajne v pondelok 29.8.2023 zbalila zariadenia a opustila priestory, v ktorej vykonávala svoju „činnosť“ niekoľko rokov. Stalo sa tak po mojej piatkovej tlačovke, ktorú som mal priamo pred RVPS Košice okolie.“ povedal poslanec Linhart vo videu z tlačovej besedy priamo pred sídlom RVPS v Košiciach.

Ide o údajné falšovanie testov so salmonelou!

Podľa Linharta sa jedná o jednu z veľkých potravín káuz firmy v Košiciach a okolí, ktorá sa nachádza v Rozhanovciach. „Táto firma je veľmi známa tým, že už v minulosti prebaľovala kurčatá a falšovala ich pôvod. Určite si pamätáte na kauzu z Lidlu,“ ozrejmuje poslanec o čo vlastne v ním zistenej kauze ide. Linhart si myslí, že RVPS Košice v danej kauze koná buď veľmi pomaly, alebo nekoná vôbec. „Dnes mi RVPS dala do ruky tento papier, alibistický papier s dvoma vetami, v ktorých sa píše, že veď tie kurčatá sa vyvážajú nielen na Slovensko, ale aj do Francúzska, a veď na tom teraz momentálne pracujeme. A nič iné mi nechceli povedať,“ pohoršuje sa „potravinový inšpektor“ Linhart a dodáva, že opäť sa chystá za ministrom Bírešom a bude od neho požadovať úplne jasné stanovisko, čo sa presne zistilo a aké sú presne zistenia.

Kurčatá, ktoré obsahovali údajne salmonelu, išli do našich obchodov, do školských prevádzok a údajne do škôl a nemocníc.

Patrik Linhart, poslanec parlamentu za stranu Hlas-SD

Linhart firmu menovať nechcel s obavy, že by ho mohla za jeho výroky žalovať, ale údajne, teda podľa výpovedí niekoľkých zamestnancov v niekoľkých e mailoch poslaných na jeho poslaneckú adresu, sa tam dejú vážne veci. „Jedná sa o údajné falšovanie testov so salmonelou! Kurčatá, ktoré obsahovali údajne salmonelu, dokonca disponujem s výsledkami z laboratórií, kde túto salmonelu potvrdili, tieto salmonelové kurčatá táto firma údajne posielala ďalej. Kurčatá išli do našich obchodov, do školských prevádzok a údajne do škôl a nemocníc. Takže naozaj, aby naše deti, aby nemocní ľudia v nemocniciach jedli salmonelové kurčatá, aby ste si v obchodnom reťazci kúpili kurča so salmonelou, s údajne falšovanými zisteniami a výsledkami s laboratórnych testov, tak toto je naozaj sila,“ pohoršuje sa Linhart.

Linhart má vážne podozrenia na korupciu

Táto firma je podľa Linharta známa aj za rôzne údajne finančné podvody a jej konateľ je údajne, podľa výpovede bývalých zamestnancov, na dlhodobej PN-ke, čiže v podstate polícia nemôže vo veci nijako konať. Toto nie je predvolebná kampaň, pretože ja sa jednoducho tejto téme venujem už dlhodobo, už sedem rokov,“ hovorí Linhart, ktorého mnohí Slováci poznajú ako potravinového kritika. Linhart vyzýva a žiada ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša, aby zostavil špeciálnu vyšetrovaciu skupinu, ktorá bude vyšetrovať aj postupy košickej RVPS. „Pani, ktorá bola údajne vedúca tejto prevádzky a garantovala prevádzku z hľadiska kvality, tak táto pani z tej prevádzky odišla a dnes je kontrolórkou na RVPS v Košiciach. Táto absurdita mi úplne vyrazila dych, že niekto, kto údajne zahmlieval, falšoval a robil podvody dnes pracuje v RVPS Košice a kontroluje túto firmu,“ konštatuje Linhart na margo „perličky“, ktorú na tlačovke prezradil.

Nemyslím si, že je normálne, aby na Slovensku buď deti na školách, alebo nemocní jedli nakazené kurčatá.

Patrik Linhart, poslanec parlamentu za Hlas-SD

Táto pani počas Linhartovej návštevy údajne z pracoviska ušla, nie je tam prítomná, a tak ju nevedel zastihnúť. „Vraj utekala k doktorovi a je na PN-ke,“ pridáva Linhart s tým, že tieto alibistické kroky, ktoré sa tam dejú, nie sú nenormálne. „Nemyslím si, že je normálne, aby na Slovensku buď deti na školách, alebo nemocní jedli nakazené kurčatá. Nemyslím si, že je normálne, že by dva-tri roky si nejaká firma tu robila čo len chce s financiami, čo len chce podvody s pôvodom, salmonela, testy, atď. A fungovala si normálne bežne ďalej,“ pohoršuje sa poslanec parlamentu, ktorý prezradil ešte jednu vec: „Táto firma nemá údajne im ani garantora, dokonca nemá ani zamestnancov, ale ďalej funguje. Používa oválnu pečať, ktorá sa naďalej používa na výrobkoch, hoci nemá zamestnancov.“

„Ako firma bez zamestnancov a bez garantora, čiže bez zodpovedného vedúceho prevádzky, môže fungovať, produkovať zisk a môže normálne dodávať proste tieto produkty ďalej? Akože toto nie je normálne!“ pokračuje pohoršený Patrik Linhart, ktorý má vážne podozrenia na korupciu. „A týmto aj vyhlasujem, že podávam trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Tu, v Košiciach na polícii, aby prešetrila postupy. Dávam mená tých ľudí, ktorí zodpovedajú za to, že firma, ktorá funguje na Slovensku dva alebo tri roky, si robí čo chce, a oni si takto pred tým buď zakrývajú oči, alebo sú skorumpovaní,“ skonštatoval vo videu na samý záver tlačovej besedy Patrik Linhart.

Zdroj: FB / Nakupovanie s Potravinovým Kritikom

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce zistenia Patrika Linharta. Podal už dokonca aj trestné oznámenie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne