eReport.sk
Americké vojny začínajú prvým útokom na indiánov už v roku 1622 v Jamestowne. Ilustračné foto. Zdroj: facebook.com

Šokujúce zhrnutia Gustáva Murína toho, čo všetko napáchali USA od roku 1622. Tak TOTO JE fakt PECKA!

Od ruskej „špeciálnej operácie“ u nás, ale aj v „demokratickom“ západe, vrátane USA, nepočuť nič iné, iba že Rusko je zlé, Rusko je agresor, Rusko je… Rusko je jednoducho všetko možné len nie krajina, ktorá uznáva iné krajiny, a ktorá sa ich snaží kolonizovať či tvarovať na svoj „demokratický“ obraz. Pozrel sa však niekto na dejiny USA? Aké sú tie „mierotvorné“? To by už len bolo čítanie, pretože pri zrovnaní s Ruskom sú Američania hotoví megazabijaci.

Pravidelne sa uchyľovali k extrémnemu násiliu

O tom, aké sú USA „mierotvorné“ a ako oni vlastne nikoho nenapádajú, ale iba nastoľujú mier a poriadok, ukazuje status nášho spisovateľa, publicistu, scenáristu a dramatika Gustáva Murína. „USA majú dlhodobo na svojej strane tzv. svetové médiá. Uvedené médiá to majú ľahké – stačí nekriticky prebrať čokoľvek opublikujú New York Times a Washington Post. Samotné Timesy pritom už dávnejšie priznali, že takýto priaznivý obraz americkej zahraničnej politiky vo svete je štedro financovaný CIA,“ konštatuje hneď v úvode Murín a dodáva, že občas sa predsa len niektoré noviny, či časopisy, vo svete rozpíšu aj o krvavej stránke americkej zahraničnej politiky.

Spojené štáty sa pravidelne uchyľovali k extrémnemu násiliu, a najmä tomu vojenskému. 

Gustáv Murín, spisovateľ, publicista a dramatik

Takmer vždy to prejdú ostatné médiá mlčaním a správička zapadne. Ale keď sa dajú všetky dokopy – je to šok. A práve preto čítajte tento prehľad, publikovaný už skôr na Internete, kriticky a konkrétne prípady si overte (napríklad to, že syn Margaret Thatcherovej bol zapletený do pokusu o prevrat v Rovníkovej Guineji priznal aj on sám pred súdom v JAR),“ zakončil svoj krátky statuse Gustáv Murín. Lenže to nie je všetko, Murín k nemu priložil aj svoj blog z denníka SME, kde ukázal 200 rokov terorizmu USA. A to „za účelom utvrdenia a udržania ich „práva“ na vykorisťovaní iných národov“. Spojené štáty sa podľa Gustáva Murína pravidelne uchyľovali k extrémnemu násiliu, a najmä tomu vojenskému. Prehľad americkej „mierotvornosti a mierumilovnosti“ nájdete chronologicky TU. Čítanie je to skutočne zaujímavé a najmä šokujúce.

Američania zničili asi 100 miliónov indiánov

„Tu je zoznam známych ozbrojených intervencií a iných trestných činov. Samozrejme nie je úplný, ale môžeme tvrdiť, že lepšie asi nie je,“ konštatuje Gustáv Murín a prikladá aj slová otca a zakladateľa Spojených štátov Thomasa Jeffersona či amerického spisovateľa, nositeľa Nobelovej ceny a Pulitzerovej ceny Ernesta Hemingwaya. „Trasiem sa niekedy o svoju vlasť, keď pomyslím na to, že Boh je spravodlivý,“ povedal Thomas Jefferson. „Verím, že všetci tí, ktorí ťažia z vojny a prispievajú k jej vzniku, by mali byť zastrelení hneď prvý deň občanmi svojej krajiny,“ uviedol Ernest Hemingway. Mimochodom, v článku Gustáva Murína sa dočítate aj to, že Americké vojny začínajú prvým útokom na indiánov v roku 1622 v Jamestowne.

Verím, že všetci tí, ktorí ťažia z vojny a prispievajú k jej vzniku, by mali byť zastrelení hneď prvý deň občanmi svojej krajiny.

Ernest Hemingway, americký spisovateľ, nositeľ Nobelovej ceny a Pulitzerovej ceny

Nasledovala vojna s indiánmi (Algonquini) v Novom Anglicku v rokoch 1635-1636 a vojna v rokoch 1675-1676, ktorá skončila zničením takmer polovice miest v Massachusetts. Ďalšie vojny a potýčky s indiánmi pokračovali až do roku 1900. Američania zničili asi 100 miliónov indiánov, čo sa dá plnoprávne považovať za genocídu, výrazne prevyšujúcu masové vraždenie židov Hitlerom (4 – 6 miliónov obetí). Takže, kto je tu vlastne BIG agresor? Rusko či USA? Apropo, na území USA sa boje prakticky nikdy neviedli. Skoro nikto nikdy Ameriku nenapadol. Slávny Pearl Harbor (Hawai), ktorý bol napadnutý Japoncami počas II. svetovej vojny, bolo obsadené územie… Jediným útokom ďalšej krajiny na Spojené štáty bola vojna za nezávislosť na Británii na konci 18. storočia a britský útok na Washington v roku 1814.

Zdroj: FB / Gustáv Murín


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce zhrnutia Gustáva Murína toho, čo všetko napáchali USA od roku 1622. Tak TOTO JE fakt PECKA!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php