tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Policajné zábery mäsa z týraných psov v rómskej osade pri Prešove.
Policajné zábery mäsa z týraných psov v rómskej osade pri Prešove. Foto: fb/polícia

ŠOKUJÚCE Róm, ktorý kruto zabil a rozštvrtil psov: Nič iné mi nezostávalo, nemal som čo jesť!

Brutálne, nechutné a hanebné. Aj takýmito prívlastkami možno označiť konanie 40-ročného Valentína z rómskej osady Chminianske Jakubovany v okrese Prešov. Muža policajti prichytili, keď doma porcioval mäso s piatich rozštvrtených psov. Priznal sa. Teraz čelí väzobnému stíhaniu.

Prešovskí policajti ešte v posledný augustový deň informovali o zadržaní Valentína z rómskej osady na východe Slovenska. „Boli vyslaní na základe hlásenia operačného dôstojníka do obce Chminianske Jakubovany v okrese Prešov. Na mieste sa už nachádzala hliadka Obvodného oddelenia Chminianska Nová Ves, ktorá obmedzila na osobnej slobode podozrivého 40-ročného muža,“ informovali muži zákona ešte 31, augusta na sociálnej sieti.

Polícia: Je to obluda v ľudskej koži

Dnes už obvinený Valentín, ktorý sa k činu priznal, mal podľa ich slov brutálne pozabíjať viacero zvierat. „V prístrešku nachádzajúcom sa v osade mal utýrať minimálne piatich psov. Psov presne nezistenej rasy, pohlavia a veku mal tupou kovovou časťou sekery udrieť po hlave, v dôsledku čoho došlo k ich usmrteniu. Od takto usmrtených zvierat mal následne kuchynským nožom oddeliť hlavu a kožu, a telá zvierat rozporciovať,“ spresnili prešovskí policajti, pričom páchateľa nazvali „obludou v ľudskej koži“ a k statusu pridali aj nechutné fotografie.

GALÉRIA – Foto: fb/polícia

Televízia Markíza v piatok vo večernom spravodajstve informovala, že podľa obvineného muža psy netrpeli, lebo im vraj zasadil smrteľnú ranu jedným úderom tupou stranou sekery do hlavy. Ako citovala spravodajská stránka televízie z výpovede Valentína, mäso rozporcioval a chcel ho variť a jesť. A prečo to robil? „Dôvod je šokujúci. Na súde vyhlásil, že je chudobný, bez príjmu a s rodinou nemajú čo jesť,“ cituje z reportáže portál tvnoviny.sk.

Bude stíhaný väzobne, aby nepokračoval v týraní

Muž, ktorý tvrdil, že psov neukradol, ale ich dostal do daru od príbuzných, strávil štyri noci v cele a prokurátor pre neho žiadal väzbu. „Obvinený bol zobraný do väzby. Je tu dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti. To znamená v tej činnosti, ktorá sa mu kladie za vinu,“ uviedol pre televíziu Marián Vorobel, sudca Okresného súdu v Prešove.

Sudca: Muž takto psov zabíjal bežne

„Podal muž nejaké vysvetlenie, prečo psov zabil“ – opýtal sa redaktor Martin Jedinák sudcu. „Áno, že mu nič iné nezostávalo v rámci živobytia, že je na to odkázaný,“ tlmočil šokujúce slová obvineného osadníka sudca Vorobel, ktorý dodal, že muž mal takto kruto psov zabíjať bežne.

Celú reportáž televízie, v ktorej dostal priestor aj odborník z oblasti kultúrnej antropológie, nájdete na stránke tvnoviny.sk. Obvinenému mužovi hrozí päťročný trest.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOKUJÚCE Róm, ktorý kruto zabil a rozštvrtil psov: Nič iné mi nezostávalo, nemal som čo jesť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku