eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu. Foto: tasr/ap

Šojgu varoval: Prostriedky NATO prevážajúce na Ukrajine zbrane považujeme za ciele!

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v stredu vyhlásil, že ruská armáda bude považovať dopravné prostriedky NATO, ktoré budú na Ukrajine prepravovať zbrane, za legitímne ciele. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a televízie BBC.

„Podotýkam, že akýkoľvek dopravný prostriedok Severoatlantickej aliancie, ktorý vstúpi na územie krajiny (Ukrajiny) so zbraňami alebo materiálom určeným pre potreby ukrajinských ozbrojených síl, vnímame ako legitímny cieľ pre napadnutie,“ vyhlásil Šojgu. Zároveň obvinil Západ z toho, že pokračuje v „pumpovaní zbraní na Ukrajinu“.

Nacionalisti ignorovali opakované návrhy na vypustenie civilistov a zloženie zbraní s tým, že im bude garantované prežitie a dôstojné zaobchádzanie.

Sergej Šojgu o aktuálnej situácii v Azovstale.

Šéf ruského rezortu obrany okrem toho uviedol, že ukrajinskí vojaci nachádzajúci sa v areáli oceliarní Azovstaľ sú plne zablokovaní. „V súlade s príkazom najvyššieho veliteľa (Vladimira Putina) boli zostávajúci bojovníci nachádzajúci sa v priemyselnej zóne Azovstaľ spoľahlivo zablokovaní po celom obvode areálu. Nacionalisti ignorovali opakované návrhy na vypustenie civilistov a zloženie zbraní s tým, že im bude garantované prežitie a dôstojné zaobchádzanie, ktoré je v súlade s medzinárodným právom a inými dohodami. My však v týchto pokusoch pokračujeme,“ cituje Šojgua denník The Guardian.

Podľa agentúry Reuters boli ukrajinskí bojovníci v Azovstale zablokovaní po tom, ako prezident Putin prikázal, aby boli železiarne hermeticky uzavreté.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Závažné slová šéfa OSN
  2. Na sníme detail zbraní na bojovom vozidle poèas prebiehajúceho cvièenia Saber Strike vo Vojenskom výcvikovom priestore
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Je pápežov stav vážny?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šojgu varoval: Prostriedky NATO prevážajúce na Ukrajine zbrane považujeme za ciele!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre