eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Naď nazval Putina zbabelým agresorom a pohrozil: Ak by Rusi zasiahli SR, bude aktivovaný článok 5!

Útok Ruska na ukrajinskú Zakarpatskú oblasť zaznamenali aj slovenské radary. Slovensko má v pohotovosti všetky systémy aj prvky protivzdušnej obrany. Rezort obrany robí všetko pre to, aby bola bezpečnosť SR zaistená. Pred rokovaním vlády to deklaroval minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus nemá informácie, že by útok nejako ohrozil obyvateľov Slovenska. Zároveň varoval Ukrajincov, aby nechodili „hore-dole“ cez slovensko-ukrajinské hranice.

Minister je útokom znepokojený, pretože sa odohral asi 100 kilometrov od slovenských hraníc. Upozornil ruského prezidenta Vladimira Putina, že ak by útokmi prekročil hranicu Slovenska, bol by automaticky aktivovaný článok 5 Severoatlantickej zmluvy zaisťujúcej bezpečnosť všetkým členským štátom NATO.  

Zámerom útoku bolo podľa Naďa zlikvidovanie železnice, čo sa úplne nepodarilo. „Viackrát som povedal, že existujú spravodajské informácie o tom, že Putin spraví všetko pre to, aby denacifikoval aj železničné stanice a letiská v blízkosti našich hraníc,“ poznamenal.

Zdroj: fb/jaroslav nad

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) zvolal po útoku mimoriadne nočné zasadnutie štábu pre strategické riadenie krízovej situácie na Ukrajine. Štátny tajomník ministerstva vnútra Vendelín Leitner informoval, že na štábe prijali opatrenia, verifikovali plány na zvládnutie situácie, aktivovali Policajný zbor a tiež Úrad hraničnej a cudzineckej polície.

Pripravili sme sa tak, aby sme zvládli a upokojili situáciu na Slovensku,“ poznamenal Leitner. Bližšie informácie chcú poskytnúť v stredu po rokovaní vlády.

VIDEO Reakcie na raketový útok vo vzdialenosti menej ako 100 km od hraníc SR

Zakarpatskú oblasť na Ukrajine ležiacu pri hraniciach so Slovenskom v utorok večer (3. 5.) zasiahla raketa. Išlo o prvý raketový útok Ruska na túto oblasť od začiatku invázie na Ukrajinu. Raketa zasiahla bližšie nešpecifikované zariadenie v meste Volovec, ktoré sa nachádza zhruba 100 kilometrov od slovenských hraníc.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Závažné slová šéfa OSN
  2. Dobré správy
  3. Dobré správy
  4. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  5. Je pápežov stav vážny?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Naď nazval Putina zbabelým agresorom a pohrozil: Ak by Rusi zasiahli SR, bude aktivovaný článok 5!

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre