eReport.sk
Ilustračná foto, foto: shutterstock

Smutný prípad 14-ročného dievčaťa: Zomrela na COVID-19. Rodičia antivaxeri nedovolili lekárom zachrániť ju


Príbeh, ktorý vás chytí za srdce. Niekedy byť tvrdohlavý sa nevypláca. Dôkazom je aj príhoda 14-ročného dievčatka a jej rodičov. Ich dcéra zomrela na COVID-19 a oni lekárom nedovolili, aby ju zachránili.

Už len pre čitateľa je to veľmi silný príbeh. Samotní prítomní v nemocnici to museli znášať ešte ťažšie. Príkladom je aj zdravotná sestra z Kalifornie, ktorá zverejnila na Twitter príspevok opisujúci daný príbeh a ako to bolo. V ňom adresuje tvrdé slová rodičom štrnásťročnej pacientky, ktorí zakázali lekátom intubovať ich dcéru.

Nebrala si servítku pred ústa a bez akýchkoľvek výčitiek vo svojom príspevku obvinila rodičov tínedžerky, že práve oni môžu za to, že zomrela. Mladé dievča odišlo na onen svet 15. augusta po deviatich dňoch boja s ochorením COVID-19: Jej smrti by sa dalo predísť, keby jej rodičia neodmietli intubáciu,“ napísala Jessica so spomienkou, ako dievča držala za ruku. „Tešila sa, že pôjde na strednú školu a nakoniec sa stane veterinárkou. Bolo to celé nezmyselné. Verím, že by sme ju zachránili, keby nám rodičia nezakázali intubovať ju,“ dodala sestrička.

Zdroj: Twitter Jessica M.

Odkaz Antivaxerom

Rodičia mŕtveho dievčata sú antivaxeri a všetko mohlo skončiť úplne inak, keby sa dali očkovať. Ako Jessica píše ďalej, svoju dcéru okradli o celý život.

To však nebol jediný prípad, ktorý v nemocnici mali. V ten večer mali dokopy štyri obete COVID-19: „Nepodarilo sa nám zachrániť ani 25-ročnú matku jedného dieťaťa, ktorá bola v 15. týždni tehotenstva. Očkovanie odmietla, pretože počula falošné správy, ktoré tvrdili, že očkovacia látka môže spôsobiť neplodnosť a poškodiť dieťa,“ rozpísala ďalší príbeh s tým, že odsúdila všetkých antivaxerov a ľudí, ktorí šíria klamstvá a poplašné správy o očkovaní. Im odkazuje, že práve oni zabili ju aj jej dieťa.

Najstarší prípad, ktorý v ten deň mali, bol muž vo veku 45 rokov. Píše, že od marca to bol prvý prípad, kedy za jeden deň stratili na COVID-19 toľko ľudí. Okrem antivaxerom však vynadala a poslala odkaz aj šíriteľovi dezinformácií o víruse SARS-CoV-2 doktorovi Josephovi Mercolovi, bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi aj iniciátorovi antivakcinačného hnutia v USA Robertovi Kennedymu ml.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutný prípad 14-ročného dievčaťa: Zomrela na COVID-19. Rodičia antivaxeri nedovolili lekárom zachrániť ju

KOMENTOVALI STE: