eReport.sk
Smer suverénnym lídrom volebných preferencií
Robert Fico v Deň víťazstva nad fašizmom na Slavíne. Foto: fb/robertfico

PRIESKUM Smer suverénnym lídrom volebných preferencií! SNS blízko parlamentu a prepadák Demokratov

Smer suverénnym lídrom volebných preferencií! Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali začiatkom mája, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 24, 2 percent hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 17 percenta a Progresívne Slovensko (PS) so 11,7 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý uskutočnila v dňoch 29. apríla až 6. mája na vzorke 1011 respondentov.

Smer suverénnym lídrom volebných preferencií

Štvrtá v poradí by skončila Republika, ktorá by získala 7,2 percenta hlasov. Nasleduje hnutie Sme rodina so 6,9 percentami hlasov. Koalícia OĽaNO+NOVA+KÚ+Zmena zdola by získala 6,6 percenta hlasov a SaS 6,5 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH s 5,8 percentami.

Zdroj: POLIS

Prepadák Demokratov

Pred bránami parlamentu by ostala SNS, ktorej by vyslovilo dôveru 4,9 percenta voličov. Za ňou nasleduje Aliancia so ziskom 3 percenta hlasov. Nasleduje ĽSNS (2,4 percenta),

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlasák naložil Vagovičovi
  2. Smer si stojí za slovom
  3. Ficov odkazuje vláde

Prepad preferenčných hlasov zažili Demokrati. Tí by vo voľbách dostali 2,1 percenta hlasov. S jedným percentom by skončila strana Za ľudí a jednopercentnú hranicu by neprekročilo Maďarské fórum a Socialisti. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Smer suverénnym lídrom volebných preferencií! SNS blízko parlamentu a prepadák Demokratov

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php