eReport.sk
Zo zbraní sa ľud nenaje
Robert Fico a predstavitelia strany Smer, foto:yt/smersd

Smer sa stretol so zástupcami miest a obcí: Sociálny dialóg bol vždy našou prioritou!


Smer chce obnoviť dôveru. Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD sa stretli s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska. Mestá a obce v posledných rokoch značne kritizovali expremiéra Eduarda Hegera (Demokrati) a exministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Hovorilo sa dokonca o tom, že je v samosprávach ohrozená základná infraštruktúra. Napríklad verejné osvetlenie, alebo školstvo, lebo vláda na ne presúva až príliš veľký objem výdavkov. Toto bol problém nielen pri covide, ale z časti aj v téme prísunu utečencov z Ukrajiny a azda najvýraznejšie pri tzv. Matovičovom prorodinnom balíku, v rámci ktorého chcel exminister oslovovať mnohodetné deti príspevkom 200 eur na voľnočasové krúžky dieťaťa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kde budú ženy rodiť? Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Michal Palkovič
  2. Tandem hrôzy
  3. Základné hodnoty Európskej únie
  4. VIDEO Podľa Fica pripravuje Čaputová čurillovskú pomstu: Evidujeme útok na Žilinku a Aláča!

Dialóg, nie rozhodnutia od zeleného stola

Smer avizuje, že po prípadnom vstupe do novej vlády plánuje opäť naštartovať sociálny dialóg v rôznych oblastiach. Skôr, ako by budúca vláda schválila také opatrenia, ktoré sa týkajú miest a obcí, by strana chcela so ZMOSom rokovať, či je to pre mestá a obce zvládnuteľné.

„Sociálny dialóg bol vždy prioritou strany Smer-SSD. Stretnutie bolo ústretové. Pričom sme rokovali o témach, ktoré trápia mestá a obce. Na základe chaotických a neodborných rozhodnutí vlád Matoviča a Hegera,“ uviedol vo svojom vyhlásení exminister financií a odborník Smeru na ekonomické témy Ladislav Kamenický.

Smer chce obnoviť dôveru

Sociálni demokrati zároveň ubezpečujú, že budú pokračovať v štandardoch, ktoré nastavili počas ich predchádzajúcich vlád.

„V sociálnom dialógu budeme pokračovať so všetkými účastníkmi, ako to bolo za všetkých vlád Smeru. Aby sme obnovili dôveru v tento dôležitý inštitút,“ dodal Kamenický.

Zdroj: FB L. Kamenický

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer sa stretol so zástupcami miest a obcí: Sociálny dialóg bol vždy našou prioritou!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: