eReport.sk
Hegerova vláda si stojí za vyzbrojovaním Ukrajiny
Eduard Heger na fotografie, ktorú zverejnil po tom, ako dorazil na Ukrajinu. Foto: fb/premier.sr

Sme na Ukrajine, oznámil Slovákom premiér Heger. Pridal aj fotografie


Delegácia na čele s predsedníčkou európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou, ktorej súčasťou je i slovenský premiér Eduard Heger a šéf diplomacie EÚ Josep Borrell, dorazila na Ukrajinu. Na sociálnej sieti o tom v piatok informoval predseda slovenskej vlády.

„S Ursulou von der Leyenovou som už pricestoval na Ukrajinu. Na stretnutie s (ukrajinským) prezidentom Volodymyrom Zelenským a predsedom vlády Denysom Šmyhalom prichádzam s konkrétnym návrhom pomoci pre Ukrajinu,“ napísal Heger na Facebooku.

Slovenský premiér ďalej špecifikoval, že konkrétny návrh pomoci sa má týkať získania perspektívy v súvislosti so vstupom Ukrajiny do Európskej únie, ako i možností prepravy obilnín do sveta, „keďže Ukrajina je jedným z najväčších exportérov a prístavy jej zablokovalo Rusko“.

Heger plánuje okrem toho navrhnúť i zvýšenie využívania slovenského centra humanitárnej pomoci. Delegácia na čele s predsedníčkou EK odcestovala na Ukrajinu vlakom v noci na piatok z poľského mesta Przemyśl, ktoré sa nachádza iba 13 kilometrov od ukrajinskej hranice.

Zdroj: fb/premier.sr

Teším sa na Ukrajinu,“ napísala von der Leyenová v príspevku na sociálnej sieti Twitter, kde zverejnila i fotografiu, na ktorej kráča vedľa vlaku a po jej boku stojí i premiér Heger. Šéfka EK je prvou vrcholovou političkou, ktorá navštívi Ukrajinu, odkedy na verejnosť minulý víkend prenikli správy o zabíjaní civilistov na kyjevskom predmestí Buča.

Na Ukrajinu sa v polovici marca na znak solidarity vydali aj premiéri Česka, Poľska a Slovinska. Petr Fiala, Mateusz Morawiecki a Janez Janša tam cestovali vlakom z Poľska.

Minulý týždeň v piatok navštívila Ukrajinu predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová, ktorá v Kyjeve deklarovala ochotu EÚ pomôcť pri obnove krajiny po skončení ruskej invázie.

Na Ukrajinu sa v polovici marca na znak solidarity vydali aj premiéri Česka, Poľska a Slovinska. Petr Fiala, Mateusz Morawiecki a Janez Janša tam cestovali vlakom z Poľska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  3. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  4. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  5. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  6. Šéfredaktor Novej gazety a laureát Nobelovej ceny mieru Dmitrij Muratov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sme na Ukrajine, oznámil Slovákom premiér Heger. Pridal aj fotografie

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: