eReport.sk
Slzy tečú potokom
Pete Brown, foto:wikipedia

Slzy tečú potokom: Zomrel známy britský spevák a skladateľ! Autor viacerých hitov

Slzy tečú potokom! Vo veku 82 rokov zomrel britský spevák, skladateľ, básnik a textár Pete Brown, ktorý sa preslávil ako spoluautor hitov „Sunshine of Your Love“, „White Room“ či „I Feel Free“ od britskej rockovej skupiny Cream.

Slzy tečú potokom

Brown sa v 60. rokoch pridal k hnutiu Beat Generation, ktorého stúpenci svojimi dielami i životnými postojmi demonštrovali nesúhlas s konzumnou spoločnosťou a s konzervativizmom.

Známy britský spevák, skladateľ a básnik

Členovia krátko pôsobiaceho tria Cream (Jack Bruce, Ginger Baker, Eric Clapton) ho oslovili, aby im otextoval niekoľko piesní. Brown so skupinou textársky spolupracoval na jej všetkých štyroch štúdiových albumoch – Fresh Cream (1966), Disraeli Gears (1967), Wheels of Fire (1968) a Goodbye (1969). Po rozpade skupiny sa na viac ako štyri desaťročia stal „dvorným“ textárom jej speváka Jacka Brucea.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sunak na summite G7
  2. propagandistická show

Spolupráca s Mekym Žbirkom

Brown okrem toho vytvoril vlastné hudobné projekty. Pete Brown & His Battered Ornaments a Pete Brown & Piblokto! Pričom hudobne spolupracoval i s Grahamom Bondom, Philom Ryanom a Ianom Lynnom. Na konte má približne desať albumov. Pete Brown textársky spolupracoval aj s medzičasom zosnulým slovenským spevákom Miroslavom Žbirkom. Na jeho štúdiových albumoch Miro (2015) a Double Album (2018).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slzy tečú potokom: Zomrel známy britský spevák a skladateľ! Autor viacerých hitov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre