eReport.sk
Dopravný chaos aj výpadky prúdu
Zasnežená dopravná značka v slovinskom meste Kočevje, foto:tasr/ap

Dopravný chaos aj výpadky prúdu: Slovinsko zasiahlo husté sneženie!

Dopravný chaos aj výpadky prúdu. Snehová víchrica so silným vetrom spôsobila v pondelok v Slovinsku dopravný chaos na dôležitej diaľnici a ďalších cestách. V dôsledku nepriaznivého počasie sa niektoré časti krajiny dočasne ocitli bez dodávok elektrickej energie.

Dopravný chaos aj výpadky prúdu

Miestne úrady uviedli, že sneženie spôsobilo v noci na pondelok viac ako desať dopravných nehôd. Popadané stromy zablokovali  cesty a strhli elektrické vedenie na viacerých miestach v krajine vrátane hlavného mesta Ľubľana.

Úrady vyzvali obyvateľov

Úrady vyzvali obyvateľov, aby necestovali, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Na viacerých cestách po celej krajine sa pre nepriaznivé počasie tvorili obrovské kolóny áut. Diaľnica spájajúca pobrežie Jadranského mora s Ľubľanou bola v niektorých oblastiach pre silný vietor neprejazdná. Podľa meteorológov by sneženie malo do utorka zoslabnúť.

Problémy i v Chorvátsku

Sneh v pondelok spôsobil dopravné komplikácie aj v susednom Chorvátsku. Pre silný vietor odstavili mnoho trajektov premávajúcich na väčšinu chorvátskych ostrovov, informovala štátna televízia HRT. Výpadky elektriny hlásili po víkendovom hustom snežení aj v odľahlých obciach na juhu Čiernej Hory.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký tank typu M1A2 Abrams na archívnej snímke z apríla 2008.
  2. Každá vojna je biznis
  3. Hrozí nebezpečenstvo?

Územie Balkánu minulý týždeň postihli záplavy spôsobené prívalovými dažďami. Mnohé rieky a potoky zaplavili domy a poľnohospodársku pôdu a spôsobili zosuvy pôdy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dopravný chaos aj výpadky prúdu: Slovinsko zasiahlo husté sneženie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti